13.09.2013. 23:00

Latvijas izlases sākuma piecnieks: Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks, Kristaps Janičenoks, Kaspars Bērziņš un Andrejs Šeļakovs.

Latvijas izlases labā 21 punktu guvis Dairis Bertāns, bet 11 punktus iekrājis Rihards Kuksiks.

Tikmēr Francijas valstsvienībā ar 19 punktiem izcēlies Nikolā Batums, bet Aleksiss Ažensā guvis 17 punktus.

Pirmos četrus punktus šajā spēlē guva Francijas izlase, tomēr Latvijas komanda liedza sāncenšiem atrauties un ātrā spēlē turējās saviem konkurentiem nopakaļus. Pēc četrām nospēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 10:10, tomēr tad francūži veica 8:0 izrāvienu un liedza latviešiem gūt punktus teju četras minūtes.

Ieilgušo klusuma brīdi ar precīzu tālmetienu pārtrauca Blūms, bet minūti pirms ceturtdaļas beigām Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 14 punktiem. Ceturtdaļas izskaņā ar nesportisku piezīmi tika sodīts Meiers, bet augstā intensitātē spēlējošā Francijas izlase ceturtdaļu noslēdza ar 16 punktu pārsvaru (31:15).

Otrās ceturtdaļas ievadā Francijas izlase pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, gan nepalielinot savu pārsvaru, taču arī neļaujot latviešiem vismaz daļēji atspēlēties. Pēc nospēlētām sešām minūtēm Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 15 punktiem. Laukumā tika sūtīts arī jaunais Jānis Bērziņš, Latvijas izlasei izmēģinot dažādus paņēmienus rezultāta starpības samazināšanai.

Tomēr savu darīja izcili precīzais Francijas izlases uzbrukums, komandai drīz vien sasniedzot 50 gūto punktu robežu. Puslaiku Latvijas izlase noslēdz ar 17 punktu deficītu (35:52), precīzu tālmetienu pēdējās sekundēs realizējot Strēlniekam.

Trešās ceturtdaļas ievadā Francijas izlases pārsvars sasniedza 20 punktu atzīmi un turpinājumā visu laiku turējās ap šo skaitli. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām Latvijas izlasei pēc ilgāka pārtraukuma izdevās pietuvoties līdz 17 punktiem, tomēr visas ceturtdaļas gaitā laukumā tā arī vairs neizgāja Kaspars Bērziņš, kurš otrā puslaika beigās laukumu pameta ar sāpju grimasi sejā.

Ar vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas Latvijas izlase pretinieku pārsvaru samazināja līdz 13 punktiem, bet minūti pirms ceturtdaļas beigām atradās iedzinējos ar 12 punktiem.

Turpinājumā veiksmīgi darbojās Blūms un Freimanis, panākot vairs tikai deviņu punktu starpību, tomēr ceturtdaļas pēdējās sekundēs Latvijas izlases soliņš tika sodīts ar tehnisko piezīmi. Līdz ar to ceturtdaļa tika noslēgta pie rezultāta 65:76.

Vēl piektdien E grupas mačos Lietuva valstsvienība ar 86:67 pieveica Beļģijas komandu, bet Serbijas izlase ar rezultātu 75:82 piekāpās Ukrainas basketbolistiem.

LASI TVNET: Ukraina uzvar Serbiju un sarežģī situāciju EČ apakšgrupā

Līdz šim Latvijai - Francijai sacensībās bija vienāda uzvarēto/zaudēto spēļu bilance - 4/2. Apakšgrupu turnīrā Ainara Bagatska vadītā Latvijas izlase piedzīvoja divus zaudējumus, bet Francija vienu un vienu sacensību otrajā posmā, kad ar 62:76 piekāpās mūsu dienvidu kaimiņiem Lietuvai.

Nākamajā mačā Latvijas komanda tiksies ar Beļģijas valstsvienību. Šī spēle paredzēta svētdien pulksten 15.30 pēc Latvijas laika tiešraidē kanālā TV6.

Brīdi pirms Latvijas - Francijas spēles sākuma

.@FRABasketball vs. Latvia in 13 minutes! #EuroBasket2013 pic.twitter.com/VvJBZzJY8O