15.09.2013. 16:30

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei šajā mačā jāizcīna uzvara, kā arī jācer, ka Ukraina savā spēlē zaudēs Lietuvas vienībai.

Latvijas izlases sākuma piecnieks: Dairis Bertāns, Jānis Strēlnieks, Kristaps Janičenoks, Rolands Freimanis un Andrejs Šeļakovs.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās pēc pirmā puslaika ir Jānis Strēlnieks, kurš iemetis septiņus punktus.

Maču krietni labāk iesāka Beļģija, kas ātri vien ieguva vadību, pēc trim nospēlētām minūtēm būdama vadībā ar 9:2. Tikmēr mūsējie nespēja iemest, turklāt nereti arī kļūdījās. Tomēr Dairim Bertānam izdevās par diviem punktiem samazināt rezultāta starpību, un pēcāk pēc aktīvas cīņas pie pretinieku groza 6:9 panāca Rolands Freimanis. Latvijas basketbolisti izrāvienu turpināja, kad ar vienu precīzu Mārtiņa Meiera un diviem Kristapa Janičenoka precīziem soda metieniem panāca 9:9.

Tomēr pēc tam beļģi atbildēja ar precīzu tālmetienu un pēc tam guva vēl divus punktus. Taču tad teicami nospēlēja uz maiņu uznākušais Jānis Blūms, kurš iemeta tālmetienu un pēc tam ar soda metienu, panākot 13:14. Turpinājumā Beļģijai neizdevās trāpīt divus soda metienus, bet pēc tam pretinieki veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, taču arī savu uzbrukumu nespēja noslēgt rezultatīvi.

Ceturtdaļas pēdējā uzbrukumā sekmīgi nospēlēja Armands Šķēle, kurš pirmo reizi šajā mačā izvirzīja Latviju vadībā - 15:14.

Beļģija turpināja neveiksmīgi spēlēt arī otrās ceturtdaļas ievadā, kad nespēja gūt punktus, bet Latvija atbildēja ar precīzu Mareka Mejera tālmetienu, turpinot 16:5 izrāvienu.

Tomēr pēcāk pretiniekiem izdevās piecus punktus atgūt un atkal izvirzīties vadībā - 19:18, turklāt pēc tam beļģi guva vēl piecus punktus pēc kārtas, panākot desmit punktu izrāvienu.

Četras minūtes līdz puslaika pārtraukuma Beļģija atradās vadībā ar 26:21, turklāt tam pievienoja vēl divus, kamēr Latvijai vēl joprojām neveicās ar metienu precizitāti. Tomēr latviešiem izdevās četrus punktus atgūt - ar diviem precīziem soda metieniem un divpunktnieku izcēlās Jānis Strēlnieks.

Pēcāk beļģi turpināja teicami izmantot ātros uzbrukumus, panākot 25:30, bet tad Šķēle lieliski nospēlēja caurgājienā, piespēlējot Meieram, kurš guva divus punktus ar sodu, taču soda metienu trāpīt nespēj, un Ukraina atbildēja ar diviem punktiem.

Tomēr Strēlnieks jau nākamajā uzbrukumā trāpīja tālmetienu un panāca 30:32. Pēc tam Janičenoks iemeta divpunktnieku, panākot neizšķirtu, bet Beļģija pēdējo uzbrukumu nespēja noslēgt ar gūtiem punktiem.

Ukrainas un Lietuvas duelis sāksies plkst.18.45 pēc Latvijas laika, bet vēlāk plkst.22 Serbija tiksies ar Franciju.

Pēc četriem mačiem E grupā pa trim uzvarām ir Lietuvai, Serbijai un Francijai, un tās jau nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā. Ukrainas kontā divi panākumi, Latvija tikusi pie vienas uzvaras, bet Beļģijas kontā četri zaudējumi.

Beļģijas izlase kļūs par Latvijas vīriešu valstsvienības 51. pretinieci nacionālo komandu līmenī. Līdz šim divos vēsturiskajos posmos (1924-1940, 1992-2013) latvieši spēlējuši ar 41 Eiropas valsts vai teritorijas komandu, kā arī deviņām izlasēm no Amerikas, Āzijas, Āfrikas un Okeānijas. Vīriešu valstsvienību līmenī ar Beļģijas izlasi tiks spēlēts pirmo reizi.

Par iekļūšanu EČ ceturtdaļfinālā

Latvia still has a chance to go through to #EuroBasket2013 1/4-Finals. They need to beat Belgium today & Ukraine to lose against Lithuania.

— EuroBasket (@EuroBasket) September 15, 2013

Otrajam turnīra posmam kvalificējās četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts noslēdzās. Komandas uz otro posmu ņem līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.

Savukārt četras labākās abu otrā posma apakšgrupu vienības dalību Eiropas čempionātā turpinās ceturtdaļfinālā.

Latvijas basketbola valstsvienības sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2013
Jānis Strēlnieks 1. 190 1989 Budiveļņik
Jānis Blūms 1./2. 190 1982 Astana
Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Uxue
Armands Šķēle 2. 192 1983 Kalev/Cramo
Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 VEF Rīga
Rihards Kuksiks 2./3. 198 1988 Budiveļņik
Jānis Bērziņš 3. 201 1993 VEF Rīga
Mareks Mejeris 3./4. 207 1991 Fuenlabrada
Rolands Freimanis 4./5 208 1988 Južnijas Himik
Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 VEF Rīga
Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 Mitteldeutscher BC
Andrejs Šeļakovs 5. 208 1988 Club Melilla

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau devīto reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Tomēr pēdējos piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nebija spējusi izkļūt no apakšgrupas.

E grupa F grupa
Francija Spānija
Serbija Grieķija
Lietuva Horvātija
Latvija Slovēnija
Beļģija Somija
Ukraina Itālija

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas Basketbola savienība (LBS) neizvirzīja valstsvienībai konkrētu uzdevumu.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz 22.septembrim.



"Rezerves virsnieku apvienība" ''Akmenskalni'', Raunas novads Jātnieku sports
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties