17.12.2014. 14:12
Latviešu basketboliste Ieva Kubliņa pēc pagājušās sezonas noslēgšanas Ungārijas čempionātā pieņēmusi lēmumu profesionālās gaitas vairs neturpināt, nu jau bijusī sportiste atklājusi žurnālam Sports.Pagājušajā sezonā 32 gadus vecā...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pagājušajā sezonā 32 gadus vecā uzbrucēja Pēčas kluba PEAC rindās kļuva par Ungārijas vicečempioni. Pagājušajā vasarā Kubliņai tika veikta ceļgala operācija, bet pagājušās sezonas pirmo pusi viņa veltīja rehabilitācijai.

"Tas bija līdz šim smagākais lēmums manā dzīvē. Biju nodomājusi vismaz vēl vienu sezonu nospēlēt. Tāpēc tad, kad Ungārijas čempionātā aizvadīju pēdējo maču, nemaz nedomāju, ka tas ir pēdējais manā profesionālajā karjerā. Taču vasarā sapratu, ka, mēģinot vēl vienu sezonu, tādas mocības vien var sanākt. Es gribēju normāli staigāt arī pēc tam," skaidro latviete. "Var teikt, ka punktu pielika divas ceļgala operācijas, kuras par veiksmīgām nosaukt nevar. Tomēr mēģināju trenēties, paralēli ārstējos, aģents meklēja kādu klubu. Sāku meklēt darbu. Kad ceļgals nekļuva labāks un mani aicināja uz pirmo interviju, tad arī izlēmu - jāsāk jauna dzīve."

Jau vairāk nekā divus mēnešus Kubliņa ir pedagoga asistente Rīgas Starptautiskajā skolā.

Nesen Kubliņa saņēmusi piedāvājumu pievienoties Cēsu komandai, taču tam viņa bailēs no ceļgala reakcijas uz slodzi atteikusi.

Šogad Kubliņa tika uzņemta Virdžīnijas Tehniskās universitātes Slavas zālē.

Savas profesionālās karjeras laikā spēlētāja pēc mācībām Ziemeļamerikā pārstāvējusi dažādas Ungārijas, Lietuvas, Francijas, Turcijas, Krievijas, Čehijas un Latvijas komandas.

Latvijas izlasē Kubliņa spēlēja no 2003. līdz 2011.gadam, aizvadītajās 122 spēlēs gūstot 1310 punktus. Centra spēlētāja piedalījās 2005., 2007., 2009. un 2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīros, kā arī 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties