03.06.2014. 15:25
ASV dzimušais pasaulslavenais basketbola turnīrs «Red Bull King of the Rock», kas jau vairākus gadus sekmīgi īsteno «Viens pret viens» spēles konceptu, pirmdien, 2. jūnijā, debitēja arī Latvijā, Mārupē notiekot pirmajam no septiņiem kvalifikācijas turnīriem cīņā par ceļazīmēm uz Latvijas finālu 26. jūnijā Rīgā, Grīziņkalnā.

Šis ir pirmais gads, kad valstī populārākā ielu basketbola seriāla «Ghetto Basket» ietvaros notiek «Red Bull King of the Rock» sacensības. Ikvienam Latvijas ielu basketbolistam vēl būs sešas iespējas cīnīties par ceļazīmi vispirms uz valsts finālu. Kvalifikācijas turnīri notiks 7. jūnijā Dobelē, 11. jūnijā Jūrmalā, 13. jūnijā Krāslavā, 17. jūnijā Ventspilī, 18. jūnijā Valmierā un 21. jūnijā Smiltenē. Savukārt 64 labākie 26. jūnijā ielu basketbola Mekā Grīziņkalnā cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju šā gada septembrī Taivānā notiekošajā finālturnīrā.

Spēles turpinājās līdz pat brīdim, kad tika noteikts Mārupes čempions. Par to kļuva ielu basketbola komandas «Kasjauns.lv» pārstāvis Juris Kalniņš. Tieši divus metrus garais spēlētājs klasiskajā basketbolā jau trīs sezonas startējis Latvijas Basketbola līgas (LBL) klubā «Turība». Finālā 21 gadu vecais Kalniņš ar 10:7 pārspēja trīspunktnieku meistaru Edgaru Indānu. Interesanti, ka Kalniņam ceļš līdz finālam bija viens no grūtākajiem, jo viņš pārspēja vēl divus LBL basketbolistus – Kristapu Dārgo un Andri Epneru.

«Uz Mārupi devos, lai piedalītos «Ghetto Basket» turnīrā savas komandas sastāvā, taču šaubu nebija, ka jāizmēģina spēki arī «Viens pret viens» sacensībās. Vienmēr jau ir interesanti izmēģināt kaut ko jaunu,» uzsvēra «Red Bull King of the Rock» Mārupes sacensību uzvarētājs Juris Kalniņš. «Pats sīvākais pretinieks bija Kristaps Dārgais, bet lielāko pārsteigumu sagādāja Kristaps Jurjāns, kurš negaidīti man realizēja divus trīspunktniekus. Protams, arī pusfinālā nenācās viegli pārspēt Andri Epneru.»

«Ghetto Basket» sacensību ietvaros jau ir notikuši «Viens pret vienu» basketbola turnīri, taču «Red Bull King of the Rock» mūsu valstī ienāk ar saviem spēles noteikumiem, kuros ir maksimāli mēģināts veicināt aizraujošu cīņu, taču tajā pašā laikā ar personisko piezīmju normu tiek ierobežota apzināta noteikumu pārkāpumu izdarīšanas taktika, ļaujot uzvarēt meistarīgākajam spēlētājam, bet ne labākajam soda metienu izpildītājam.

«Pret lielu daļu no šā vakara pretiniekiem jau biju spēlējis LBL čempionātā. «Turības» treneri jau vienmēr iepazīstināja ar informāciju par sāncenšiem. Piemēram, cīņā pret Kristapu Dārgo rēķinājos ar to, ka trīspunktnieku izpilde nav viņa stiprā puse. Savukārt Andris Epners vispirms mēģināja izmantot iespēju izpildīt šos tālmetienus, bet tikai pēc tam meklēja citus variantus punktu gūšanai,» savu taktisko skatījumu atklāja Kalniņš. «Skaidrs, ka spēles «Viens pret vienu» prasa ļoti daudz spēku, tādēļ skaidrs, ka uz finālu 26. jūnijā jābūt labākajā fiziskajā formā, lai varētu cīnīties par ceļazīmi uz Taivānu.»

Kvalifikācijas sacensību septiņos posmos kļūs zināmi 56 no 64 Latvijas fināla dalībniekiem, bet organizatori noteiks vēl astoņus «Wild Card» (īpašo uzaicinājumu) ieguvējus.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties