08.12.2014. 19:06

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Eiropā basketbolu prot spēlēt visi un īpaši tas attiecas uz Eiropas čempionāta finālturnīru, klasisko teicienu atgādināja Bagatskis. Ja Latvijas izlase grib tiekties pēc nopietniem mērķiem, jāprot spēlēt ar dažāda stila un klases komandām, viņš uzsvēra.

"Norimstot pirmajām emocijām, teikšu tā - varēja būt nepatīkamāk, tomēr Latvijas komandas perspektīvas visvairāk būs atkarīgas no pašiem – kā sapulcēsim sastāvu, kā sastrādāsimies, kā mūsu atbalstīs līdzjutēji," Bagatski citēja LBS.

Lietuvas nonākšana Rīgas grupā droši vien liks Latvijas izlasei koriģēt pārbaudes maču plānus. Bagatskis vēlējies ar Lietuvu spēlēt jau augustā, taču tagad sagaida, ka nākamo pretinieku treneris Jons Kazlausks droši vien centīsies no priekšlaicīgas tikšanās izvairīties. Bagatskis gan labprāt ar lietuviešiem uzspēlētu, lai gan pēdējos savstarpējos mačos nav gājis viegli abām komandām. Bagatskis ļoti cer, ka Eiropas čempionātā latviešiem būs līdzjutēju pārsvars tribīnēs.

Čehijas izlasei Bagatska skatījumā ir pieredzējuši līderi, taču paīss rezervistu soliņš. Savukārt Ukrainas izlasei, viņaprāt, par labu nenāk nacionālā čempionāta līmeņa pazemināšanās. Individuāli Ukrainai ir labi spēlētāji, bet vēl nav zināms, kāda būs viņu izlases komanda, sprieda Bagatskis.

Beļģijas izlases rēķinā ir uzvara pār Latviju, taču Bagatskis uzskata, ka nav jāveicina ažiotāža uz pagātnes rēķina. Profesionālajā sportā nav ne pagātnes, ne nākotnes – ir tikai konkrētā spēle ar konkrēto pretinieku, kuru jāpārspēj, uzsvēra Latvijas treneris.

"5.septembrī laukumā dosies citas komandas, spēlei būs pavisam cits konteksts. Lai beļģi atceras, ka mūs vinnēja un domā, ka varēs to atkārtot. Mums jāizmet no galvas domas par revanšu – vienkārši jāsagatavojas pirmajam mačam ar labu komandu," sacīja Bagatskis.

Latvijas izlases galvenais treneris arī aicināja nenovērtēt par zemu ļoti labi zināmos Igaunijas basketbolistus. Igauņi ir motivēti, agresīvi, un ne tik daudz spēlē paši, cik neļauj spēlēt pretiniekiem, tādēļ būs jābūt nopietniem un modriem, piesardzīgs grupas potenciāli vājākās komandas izvērtējumā bija Bagatskis.

Spēļu ritmu grupā Bagatskis uzskata par izdevīgu, jo būs jāspēlē pirmās trīs dienas pēc kārtas un tad pirms pēdējām divām spēlēm būs brīvdiena.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmo spēli "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas turnīra turpinājumā tiksies ar Lietuvu, Čehiju, Ukrainu un Igauniju.

Biļetes uz Rīgas grupas spēlēm "Biļešu servisā" sāks pārdot 11.decembrī. Karateakademija.lv Dzirnavu 43, Rīga, LV-1010
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties