21.08.2015. 20:18
Latvijas vīriešu izlase piektdien Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņas pirmajā mačā ar 80:85 (21:24, 21:16, 9:21, 29:24) piekāpās mājinieku valstsvienībai. Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē šajā cīņā bija Jānis Strēlnieks kurš guva 21 punktu, bet ar 15 punktiem izcēlās Dairis Bertāns, kuram ar 14 punktiem piebalsoja Kaspars Bērziņš.

Mačs iesākās ar nelielu Latvijas valstsvienības pārsvaru, tomēr pirmās ceturtdaļas nogali jau rezultatīvāk aizvadīja mājinieki, kuri pateicoties gūtajiem deviņiem bezatbildes punktiem, spēles nogriezni noslēdza ar 24:21 savā labā.

Tomēr otrā ceturkšņa sākumā latvieši panāca izlīdzinājumu (24:24), taču nespēja atbildēt uz vāciešu pieciem punktiem un atkal nonāca iedzinējos (24:29). Tiesa, drīz latvieši atkal izlīdzināja rezultātu (29:29) un pārņēma vadību (32:29), ko izdevās noturēt trīs minūtes, kad priekšā atkal izvirzījās mājinieki (36:35). Sīva spēkošanās par vadību aizritēja līdz pat pirmā puslaika beigām, ko ar divu punktu handikapu noslēdza Latvijas basketbolisti (42:40).

Pirmajās divās otrā puslaika minūtēs komandas punktus gūt nespēja, bet turpmākajā trīs atkal noritēja spēkošanās par vadību (49:49). Tomēr trešās ceturtdaļas otrajā pusē latvieši guva vien divus punktus, uz ko vācieši atbildēja ar 12, pirms ceturtās ceturtdaļas panākot desmit punktu pārsvaru (61:51).

Ceturtā spēles nogriežņa sākumā mājinieki panāca jau 14 punktu handikapu (65:51), ko gan latvieši sadeldēja uz astoņiem punktiem (65:57). Tomēr Vācijas basketbolisti ātri atjaunoja vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, sešas minūtes pirms pamatlaika beigām panākot 71:60. Starpība desmit punktu robežās turējās vien pāris minūtes, bet pēc tam mājinieku pārsvars pieauga jau līdz 15 punktiem (79:64).

Tomēr divas ar pus minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Jāņa Strēlnieka un Kaspara Bērziņa precīziem tālmetieniem, valstsvienības šķīra vairs tikai pieci punkti (74:79). Pie tam, Mareks Mejeris realizēja divus soda metienus, sadeldējot atstatumu līdz nieka trim punktiem (76:79). Cīņas nogalē Kristaps Janičenoks ar tālmetienu panāca divu punktu deficītu (80:82), tomēr leģendārais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Dirks Novickis ar precīzu soda metienu trīs punktu pārsvaru atjaunoja (83:80). Atlikušajās piecās sekundēs latviešiem mača likteni mainīt neizdevās un uzvaru ar 85:80 izcīnīja Vācija.

Rezultatīvākais spēlētājs Vācijas izlasē šajā cīņā bija NBA vienības Atlantas «Hawks» spēlētājs Deniss Šrēders, kurš guva 22 punktus, kamēr Novickis izcēlās ar 11 punktiem.

Latvijas basketbola izlases kandidātu saraksts

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2015
Jānis Strēlnieks 1. 191 1989 Brose Basket (GER)
Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Basket (ESP)
Kaspars Vecvagars 1. 193 1993 Žalgiris (LTU)
Jānis Blūms 2. 190 1982 Panathinaikos (GRE)
Žanis Peiners 1./2. 203 1990 BK Ventspils
Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 BK Ventspils
Mārtiņš Laksa 2./3. 198 1990 Jūrmala/Fēnikss
Haralds Kārlis 2./3. 195 1991 Seton Hall (NCAA, USA)
Jānis Timma 3./4. 201 1992 Sanktpēterburgas Zeņit (RUS)
Mareks Mejeris 4. 207 1991 VEF Rīga
Rolands Freimanis 4./5. 208 1988 Kalev/Cramo (EST)
Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 Krasnije kriļja (RUS)
Andrejs Šeļakovs 5. 208 1988 BK Ventspils
Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 BK Ventspils
Dāvis Rozītis 5. 216 1990

Pārbaudes turnīra turpinājumā Latvija sestdien spēkosies ar Turciju, bet svētdien gaidāma tikšanās ar Poliju.

Uz turnīru Vācijas pilsētā Hamburgā valstsvienība devusies 12 basketbolistu sastāvā - mājās tika atstāti Haralds Kārlis, Dāvis Rozītis un Mārtiņš Laksa, kuri turpinās trenēties Rīgā un gaidīs valstsvienību atgriežamies.

Latvijas valstsvienība šajā pārbaudes turnīrā piedalījās arī pērn, kad cieta zaudējumus visos trīs mačos, piekāpjoties Vācijai, Krievijai un Izraēlai.

Šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles no 5. līdz 10.septembrim norisināsies Rīgā. Tajās Latvija sacentīsies ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.

Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē. Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisināsies četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana