30.09.2014. 20:44
Raidot ripu pāri visam laukumam, savus pirmos vārtus šajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonā otrdien guva latviešu aizsargs Oskars Bārtulis, palīdzot Kazahstānas vienībai Astanas «Baris» ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) izbraukumā pieveikt Hantimansijskas «Jugra».

• Bārtulis debijas mačā palīdz «Baris» izcīnīt «sauso» uzvaru 2014. g. 21. septembris

Šajā mačā rezultāts tika atklāts vien 51.minūtē, kad izcēlās «Baris» kanādiešu uzbrucējs Dastins Boids, bet drīz vien Astanas komandas spēlētājs Romāns Savčenko tika noraidīts, kas «Jugra» komandu izprovocēja nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. To izmantoja Bārtulis, kurš 53.minūtē precīzi meta no savas laukuma puses aizvārtes un panāca jau 2:0.

Kaut pamatlaika pēdējā minūtē vienus vārtus «Jugra» komandā atguva čehs Lukāšs Kašpars, izmantojot tieši Bārtuļa noraidījumu, «Baris» izcīnīja uzvaru.

Kopā Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 54 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks savā komandā, izceļoties ar divām soda minūtēm, diviem metieniem un vienu spēka paņēmienu.

Šī Bārtulim bija ceturtā spēle šajā KHL sezonā, un latvietis nopelnīja pirmo rezultativitātes punktu.

Bārtuļa iepriekšējās divās sezonās pārstāvētais KHL klubs Doņeckas «Donbass» no Ukrainas valstī nestabilās situācijas dēļ šajā sezonā čempionātā nespēlē. Sezona raksturota kā kluba «akadēmiskais pārtraukums». Ar spēlētājiem un treneriem noslēgtie līgumi tikuši iesaldēti uz vienu gadu, bet tiem ļauts vienoties ar citām komandām par viena gada līgumiem.

«Baris» komandas galvenais treneris ir iepriekš «Donbass» vienībā strādājušais Andrejs Nazarovs, kurš gan pašlaik turpina izciest sešu spēļu diskvalifikāciju.

Piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs otrdien cieta latviešu speciālists Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas «Torpedo», kas izbraukumā ar 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) atzina Vladivostokas «Admiral» pārākumu, kurā par aizsargu treneri strādā Latvijas speciālists Andrejs Maticins.

Tiesa, šī mača rezultātu atklāja «Torpedo» komanda, kad piektajā minūtē izcēlās Vojteks Volskis. Turpinājumā «Admiral» gan pamanījās gūt četrus bezatbildes vārtus, divas ripas viesu vārtos iemetot zviedram Niklasam Berjforsam.

Tādejādi «Admiral» izdevies pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Pēc vairāku spēļu izlaišanas traumas dēļ otrdien laukumā atgriezās KHL čempiones Magņitogorskas «Metallurg» kapteinis Sergejs Mozjakins, palīdzot vienībai ar 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) izbraukumā uzveikt Jekaterinburgas «Avtomobilist». Atgriešanās mačā Mozjakins guva vienus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles.

Traumu Mozjakins guva pēc latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma spēka paņēmiena.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik līdere ar maksimāli iespējamajiem 33 punktiem 11 spēlēs ir Sanktpēterburgas SKA komanda, kurai ar 30 punktiem seko Maskavas CSKA, kas otrdien ar 3:2 (0:0,1:1, 2:1) izbraukumā uzveica Novosibirskas «Sibirj».

Tikmēr «Torpedo» ar 14 punktiem 11 mačos atrodas devītajā vietā, par punktu atpaliekot no Latvijas komandas Rīgas «Dinamo», kurai ir par punktu vairāk.

Savukārt Austrumu konferencē līdere ar 32 punktiem 12 cīņās ir Magņitogorskas «Metallurg», bet «Baris» ar 17 punktiem atrodama ceturtajā vietā.