26.10.2015. 18:42
Latviešu aizsargs Oskars Bārtulis pirmdien guva vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai Vladivostokas «Admiral» izbraukumā ar 6:5 (3:2, 2:2, 1:1) pārspēt veiksmīgo spēlējošo Ufas «Salavat Julajev», kas bija uzvarējusi sešas spēles pēc kārtas.

• Hokeja izlasi Liepājā pārstāvēs arī Karsums, Masaļskis, Kulda un Bārtulis šodien
  • Bārtulim piespēle un uzvara, Daugaviņam panākums pret «Amur» 2015. g. 23. oktobris

Spēle jau no pirmajām minūtēm bija visai rezultatīva. Rezultātu piektajā minūtē atklāja «Admiral» hokejisti, bet nepilnas četras minūtes vēlāk mājinieki panāca neizšķirtu. Turpinājumā viesi vēlreiz izvirzījās vadībā, panākot jau 3:1, bet otrā perioda sākumā mājinieki bija jau atkal izlīdzinājuši rezultātu. Tiesa, pusminūti pēc tam, kad «Salavat Julajev» panāca 3:3, viesi atkal izvirzījās vadībā, gūstot nu jau ceturtos vārtus šajā mačā. Tajā brīdī Vladimiru Sohatski vārtos nomainīja aizvadītās nedēļas līgas labākais vārtsargs zviedrs Niklass Svedberjs.

Divu vārtu starpību «Admiral» labā 28.minūtē atguva Bārtulis, veiksmīgi realizējot vairākumu. Nākamajās minūtēs mājinieki kārtējo reizi panāca neizšķirtu 5:5, taču trīs minūtes pirms pamatlaika beigām uzvaras vārtus Vladivostokas vienībai guva Aleksandrs Gorškovs.

Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 25 minūtes un 30 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks starp visiem šī mača spēlētājiem. Latvijas aizsargs šajā cīņā izdarīja piecus metienus pa pretinieku vārtiem, no kuriem viens bija precīzs. Tāpat Bārtuļa kontā trīs spēka paņēmieni.

Šajā sezonā latvietis 24 mačos izcēlies ar pieciem vārtu guvumiem un trim piespēlēm.

Šis bija «Salavat Julajev» pirmais zaudējums pēdējās septiņās spēlēs, bet «Admiral» tika pie otrā panākuma pēc kārtas. Pirms tam Vladivostokas klubs cieta sešas neveiksmes tikpat mačos.

Kā zināms, pagājušajā nedēļā «Admiral» galvenais treneris Aleksandrs Andrijevskis iesniedza atlūgumu. Taču klubs par viņa nākotni vēl joprojām nav izlēmis, līdz ar to komandu turpina trenēt tas pats baltkrievu speciālists.

Tikmēr panākumu guva KHL čempioni Sanktpēterburgas SKA, kas izbraukumā ar 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) pārspēja vienu no Austrumu konferences līderēm Omskas «Avangard».

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ir Jaroslavļas «Lokomotiv» komanda, kas, pateicoties 13 uzvaru sērijai, 26 spēlēs jau iekrājusi 59 punktus, kamēr Latvijas vienība Rīgas «Dinamo» 24 dueļos tikusi pie 27 punktiem, atrodoties pēdējā, 14.pozīcijā, turklāt pēc SKA uzvaras no pirmā astotnieka jau atpaliek par 12 punktiem.

Savukārt Austrumu konferencē līdere ar 48 punktiem 25 spēlēs ir Novosibirskas «Sibirj», kas pirmdien ar 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) izbraukumā apspēlēja Novokuzņeckas «Metallurg», uzvaras vārtus pusotru minūti pirms pamatlaika beigām iemetot Viktoram Bobrovam.

Tikmēr «Admiral» ar 38 punktiem 26 dueļos pakāpusies uz sesto pozīciju.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA