29.12.2015. 20:32
Latviešu aizsargs Oskars Bārtulis otrdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai Vladivostokas «Admiral» izbraukumā ar 5:1 (0:0, 2:1, 3:0) pārspēt latviešu speciālista Arta Ābola trenēto un vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto Toljati «Lada» vienību.

• Bārtuļa pārstāvētā «Admiral» piedzīvo «sauso» zaudējumu 2015. g. 25. decembris

Mača rezultāts tika atklāts tikai otrās trešdaļas sākumā, kad izcēlās «Admiral» rindās spēlējošais Mihails Fisenko. Deviņas minūtes vēlāk mājinieki izlīdzināja spēles rezultātu, kad vārtus guva talantīgais Deniss Gurjanovs. Taču piecas minūtes līdz perioda izskaņai vadību «Admiral» komandai atguva amerikāņu uzbrucējs Deivids Būts.

Savukārt noslēdzošajā trešdaļā «Admiral» guva vēl trīs bezatbildes vārtus, pa reizei izceļoties Konstantīnam Makarovam, Aleksandram Gorškovam un Artjomam Podšendjalovam, kuram asistēja tieši Bārtulis.

Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 36 sekundes, četras reizes metot pa pretinieku vārtiem. Tāpat latvietis nopelnīja četras soda minūtes, veica vienu spēka paņēmienu un bloķēja vienu pretinieku mesto ripu.

Latvijas aizsargs šosezon 38 mačos guvis astoņus vārtus un veicis desmit rezultatīvas piespēles, kamēr pēdējo sešu maču laikā «Admiral» izdevies gūt jau piecas uzvaras.

Savukārt Masaļskis laukumā bija visu spēli. Viņš atvairīja 30 no 35 pretinieku metieniem. Pirms tam «Lada» piecos mačos bija izcīnījusi četras uzvaras.

Tikmēr citā otrdienas mačā Austrumu konferences līdere Omskas «Avangard» savā laukumā ar 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) pārliecinoši uzvarēja Čerepovecas «Severstaļ» vienību. Pie vieniem vārtiem un vienas rezultatīvas piespēles tika Iļja Mihejevs.

Toties Rietumu konferences līdere Maskavas CSKA izbraukumā ar 3:4 (0:2, 2:1, 1:1) piekāpās Kazahstānas klubam Astanas «Baris».

Austrumu konferences pirmajā vietā ar 81 punktu 46 spēlēs atrodas «Avangard», tikmēr «Admiral» tikusi pie 77 punktiem, kas tai dod ceturto vietu. «Lada» ar 44 dueļos iekrātiem 56 punktiem ierindojas 11.vietā.

Savukārt CSKA ar 93 punktiem 44 dueļos ir Rietumu konferences un visas līgas līdere.