15.01.2016. 21:06
Pētera Skudras vadītā Ņižņinovgorodas „Torpedo” pēcspēles metienos ar 1:2 šodien piekāpās vienai no KHL favorītēm Magņitogorskas „Metallurg”, kamēr Edgars Masaļskis Toljati „Lada” vārtos atvairīja 15 no 16 pretinieku metieniem, taču piedzīvoja zaudējumu „Avtomobolist” ar 0:2.

„Torpedo” ar Kasparu Daugaviņu ierindā ar šodienas iegūtā viena punkta palīdzību saglabā ceturto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kamēr Austrumu konferences vicelīdere „Metallurg” uzvarējusi septiņās no pēdējām astoņām spēlēm. Šodienas mačā panākumu gan izdevās nokārtot tikai pēcspēles metienos, turklāt pamatlaikā pirmā vadībā izvirzījās Pētera Skudras, Ģirta Ankipāna un Normunda Siliņa trenētā komanda.

Daugaviņš spēli aizvadīja pirmajā uzbrucēju maiņā un pirmajā periodā izcēlās ar bīstamu metienu pa pretinieku vārtiem, taču vārtsargs nospēlēja sekmīgi. Laba iespēja Latvijas uzbrucējam bija arī trešajā periodā, kad viņš izdarīja metienu pēc ātra slidojuma, taču arī šoreiz nerezultatīvi.

Daugaviņš kopumā nospēlēja 18:35 minūtes, kas bija ilgākais laiks starp „Torpedo” uzbrucējiem. Viņš izdarīja divus metienus pa vārtiem un bloķēja vienu pretinieku metienu, taču pēcspēles metienu sērijā savu iespēju neizmantoja un viņa izgājienu novērsa vārtsargs Vasilijs Košečkins.

Savukārt Toljati „Lada” astotajā spēlē pēc kārtas pamatvārtsarga vietu ieņēma Edgars Masaļskis. Arta Ābola trenētajai komandai spēlē pret „Avtomobolist” nesekmējās ar vārtu gūšanu, kamēr Masaļskis 13. minūtē tika pārspēts ar teicamas Jekaterinburgas komandas saspēles palīdzību, kad ripa tika izspēlēta līdz pilnīgi tukšam vārtu stūrim.

Turpinājumā Masaļskis savus vārtus nosargāja neskartus, taču „Lada” tāpat zaudēja ar 0:2, otros vārtus ielaižot brīdī, kad Masaļskis bija devis vietu laukumā papildu uzbrucējam. Latvijas vārtsargam šī bija sezonas 34. spēle un 15. zaudējums, bet šodienas spēlē fiksēts īpaši mazs metienu skaits abu komandu izpildījumā. „Lada” izdarīja 13 metienus pa pretinieku vārtiem, paliekot sausā jau trešo reizi 2016. gadā, kamēr Masaļskis atvairīja 15 no tikai 16 „Avtomobolist” metieniem.

Savukārt Oskars Bārtulis ar divām rezultatīvām piespēlēm palīdzēja „Admiral” atspēlēties no 2:4 pret Maskavas „Spartak” un izraut papildlaiku. Uzvarētāju gan nācās noskaidrot pēcspēles metienos, kuros „Spartak” uzvarēja 5:4, tādējādi pārtraucot „Admiral” trīs uzvaru sēriju. Bārtulis šodien guva savu 21. un 22. punktu KHL sezonā (8+14), kas ir dalīts 14. rādītājs līgas rezultatīvāko aizsargu sarakstā. Bārtulis laukumā pavadīja 29:00 minūtes (pārliecinoši ilgākais spēles laiks komandā), kuru laikā piecas reizes meta pa vārtiem un pielietoja divus spēka paņēmienus.

Artūra Kuldas pārstāvētā „Jokerit” savā laukumā ar 2:1 pieveica „Sibir”, un Latvijas aizsargs laukumā pavadīja 14:56 minūtes. To laikā izdarīts viens metiens pa vārtiem, pielietoti divi spēka paņēmieni un bloķēts viens pretinieku metiens, turklāt vienreiz pēc pārkāpuma pret Kuldu „Sibir” spēlētājs saņēma divu minūšu noraidījumu.