08.10.2017. 12:44

Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas „Admiral” vienība savā laukumā uzņēma pagājušās sezonas Gagarina kausa ieguvējus Magņitogorskas „Metallurg”. Laukuma saimnieki maču iesāka aktīvi un uzbrukumu veidošanā no spēcīgā pretinieka neatpalika, taču iekarot viesu vārtus nespēja. Pirmās trešdaļas vidū Bārtulis saņēma noraidījumu 2+2 par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju, bet pusotru minūti vēlāk „Admiral” jau palika trijatā pret pieciem sāncenšiem. Šāds notikumu pavērsiens laukuma saimniekiem izmaksāja dārgi, jo viesi 68 sekunžu laikā divas reizes iekaroja „Admiral” cietoksni, vārtus gūstot Sergejam Mozjakinam un Tomašam Filipi – 0:2.

Spēles turpinājumā turpinājās abpusējiem uzbrukumiem bagāts hokejs ar bīstamiem momentiem, bet vārtus guvumus skatītāji neieraudzīja ne pirmajā, ne arī otrajā trešdaļā. Lielisks „Metallurg” vārtos bija Iļja Samsonovs, kurš daudzas reizes glāba divkārtējos Gagarina kausa ieguvējus no droša vārtu zaudējuma.Trešā trešdaļa sākusies ar virkni noraidījumu, kuru rezultātā skaitliskajā mazākumā nācās cīnīties „Admiral” hokejistiem, taču rezultāts nemainījās. Trešdaļas vidū laukuma saimnieki rupji kļūdījās vidējā zonā, pretuzbrukumā aizskrējot Sergejam Mozjakinam. „Metallurg” līderis varēja izšķirt mača likteni, taču „Admiral” glāba vārtsargs Igors Bobkovs.

Savukārt astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām „Admiral” beidzot uzlauza „Metallurg” vārtus. Pāvels Mahanovskis veica caurgājienu gar labo malu, izslidoja vārtu priekšā un trieca ripu vārtos, panākot 1:2. Ūlīt pat sekoja noraidījums viesu rindās un mājiniekiem bija lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu, taču tā palika neizmantota. Pamatlaika beigās „Admiral” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, cenšoties glābties, taču 20 sekundes pirms beigu signāla zaudēja trešos vārtus, ripu tukšajos vārtos raidot Nikam Šausam – „Metallurg” uzvara ar 3:1.

Oskars Bārtulis šo maču aizvadīja „Admiral” pirmajā maiņā, laukumā pavadīja 24 minūtes un 23 sekundes, kas ir otrais ilgākais laika komandā, nopelnīja četras soda minūtes un bloķēja trīs pretinieku metienus.

Arta Ābola un Viktora Ignatjeva trenētā Toljati „Lada”, kuras sastāvā atkal nebija savainotā Kristapa Sotnieka, viesojās Habarovskā, mērojoties spēkiem ar vietējo „Amur”. Jau pirmās trešdaļas sestajā minūtē viesi palika iedzinējos, kad mājiniekiem bija nepieciešamas vien 22 sekundes, lai izmantotu skaitlisko vairākumu, vārtus gūstot Vladislavam Ušeņinam (1:0).Pirmajā trešdaļā mājinieku rindās sekoja noraidījums uz 5+20 minūtēm un trīs minūtes pirms pārtraukuma „Lada” pārsvaru izmantoja – izlīdzinājumu panāca Igors Skorohodovs (1:1).

Otrajā trešdaļā tika gūti vieni vārti un arī šoreiz tas noticis, komandām spēlējot nevienādos sastāvos. Skaitlisko vairākumu realizēja Oļegs Lī, atkārtoti vadībā izvirzot „Amur” (2:1).

Arī spēles trešajā trešdaļā iniciatīva piederēja „Amur”komandai, par ko liecina metienu attiecība – 13:4 par labu mājiniekiem. Lada” hokejistiem lauzt mača gaitu neizdevās. Turklāt Toljati vienība ielaida vēl divus vārtus, kas par punktu izcīnīšanu lika aizmirst. Trešos vārtus „Amur” labā guva Pāvels Dedunovs, bet četras minūtes pirms pamatlaika beigām punktu pielika Aleksejs Bivaļcevs – 4:1 par labu „Amur”.

Izmantotie resursi:Хоккей – Континентальная Хоккейная Лига –...