05.04.2013. 20:49

Šovakar Baltijas Basketbola līgas (BBL) otrajā spēlē par trešo vietu Tallinas "Kalev/Cramo", pateicoties lieliskai ceturtajai ceturtdaļai, uzvarēja "Baronu kvartālu" ar 73:58, divu spēļu summā triumfējot ar 144:137. Rīdziniekus no zaudējuma neglāba arī lieliskā Tailera Keina spēle - viņa kontā 23 punkti un 15 atlēkušās bumbas.

"Kalev/Cramo": Soks, Ebots, Kajupanks, Elegars, Falls.

"Barons kvartāls": Digss, Zonne, Gulbis, Rozītis, Keins.

Abas komandas iesāka maču līdzvērtīgi – ja mājiniekiem lielākoties izdevās tikt līdz metieniem, kuri gan nebija diez ko precīzi, tad "Barons kvartāls" uzbrukums dažbrīd pamatīgi iestrēga "Kalev/Cramo" aizsardzībā. Tomēr ar visu to viesi spēja turēt līdzi rezultātā – "Kalev" pārsvars nepārsniedza trīs punktus. Ceturkšņa otrajā pusē septiņu punktu izrāviens padevās Bergmanim un Digsam, izvirzot vadībā viesus ar +4 (15:11). Atlikušajās divās minūtēs "Barons" aktīvi nospēlēja aizsardzībā, piespiežot viesus kļūdīties un ceturtdaļas pēdējās punktus Deividam Duļķim ar skaistu danku – 21:15 baronu labā.

Otro ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka mājinieki – Alara Varraka vadītie basketbolisti guva sešus punktus pēc kārtas, lai gan viegli šie grozi nenāca. Turpmākās minūtes aizritēja ļoti līdzīgā spēlē – komandas apmainījās nelieliem izrāvieniem, rezultāta starpībai svārstoties ap neizšķirtu, bet pašu puslaika noslēgumu veiksmīgāk nospēlējot mājiniekiem, Tajam Ebotam gūstot piecus punktus pēc kārtas un panākot +3 (34:31) "Kalev/Cramo" labā. Tallinas kluba rindās rezultatīvākie pirmā puslaika spēlētāji bija Elegars ar septiņiem un Vilkinsons ar sešiem punktiem, bet viesu rindās 10 punktus un septiņas bumbas zem groziem jau paspēja gūt Tailers Keins.

Otro puslaiku abas komandas iesāka diezgan neveiksmīgi – tikai ar lielām grūtībām tika gūti punkti, gan mājiniekiem, gan viesiem vairāk koncentrējoties aizsardzībā. Ceturtdaļas otrajā pusē baroni spēja sasparoties un, pateicoties Keina un Mētras gūtajiem punktiem, atguva vadību, tomēr ātri vien to pazaudēja, ceturkšņa izskaņā lieliski nospēlējot Vilkinsonam - +3 (47:44) pirms izšķirošajām 10 minūtēm.

Ceturto ceturksni mājinieki iesāka krietni sekmīgāk – jau no pirmajām minūtēm komanda lieliski darbojās abos laukuma galos un nepilnu četru minūšu laikā leģionāri Ebots, Falls un Vilkinsons ar igauņa Soka palīdzību sasniedza +10 (60:50). Mārtiņa Gulbja pieprasītais minūtes pārtraukums mājinieku pārliecību nemazināja. Pēc Duļķa precīzajiem soda metieniem igauņi turpināja dominēt – zem groziem pilnībā varēja izpausties Frenks Elegārs, neskatoties uz Tailera Keina klātbūtni. Pēdējai minūtei iesākoties, mājinieki divu spēļu summā bija priekšā tikai par punktu, kas nozīmēja, ka abām komandām vēl ir iespēja izraut uzvaru, tomēr izšķirošajos mirkļos lieliski nospēlēja mājinieku aizsargs Armands Šķēle, iemetot divus precīzus metienus un burtiski izņemot no rokām bumbu Mārim Gulbim. Kopumā "Kalev/Cramo" uzvarēja ar 73:58, divu spēļu summā esot pārāki ar 144:137 un izcīnot BBL bronzas godalgas.

Baroniem ierasti rezultatīva spēle Taileram Keinam, kura kontā 23 punkti un 15 bumbas zem groziem, bet 13 punktus un septiņas atlēkušās bumbas pievienoja Džamārs Digss. Mājiniekiem Gerijs Vilkinsons bija rezultatīvākais ar 15 punktiem, savukārt Armands Šķēle 21 minūtes laikā guva astoņus punktus (2p. – 4/8, 3p. – 0/3, 1p. – 0/4), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, trīsreiz pārkāpa noteikumus un trīsreiz izprovocēja pretiniekus uz piezīmēm, kā arī vienreiz kļūdījās un vienreiz pārtvēra bumbu.

"Kalev/Cramo" – "Barons kvartāls" 73:58 (15:21, 19:10, 13:13, 26:14)

"Kalev/Cramo": Vilkinsons 15, Elegars 14 (10ab), Falls 11 (8ab), Ebots 8, Šķēle 8, Makleods 5, Kērless 4, Soks 3, Kajupanks 3, Dorbeks 2.

"Barons kvartāls": Keins 23 (15ab), Digss 13 (7ab), Duļķis 10, Rozītis 4, Mētra 3, Gulbis 2, Bergmanis 2, Brūniņš 1, Zonne.

Izmantotais avots:"BBL Homepage"