26.02.2017. 20:44

"Barons kvartāls" šodien devās pēc revanša uz Valgu, lai tiktos ar līgas pēdējā vietā esošo un pēdējā laikā nelielos skandālos ierauto "Valku/Valgu". Vienu no trīs uzvarām LBL "Valka/Valga" izcīnīja tieši pret "Barons kvartālu", izbraukumā esot pārāka ar 80:76. Šovakar jau izteikti favorīti bija rīdzinieki.

Favorītu statusu vajadzēja vēl apliecināt laukumā, kas nebija tik vienkārši. Spriežot pēc rezultāta, pirmajā ceturtdaļā komandas spēli aizsardzībā atvirzīja otrajā plānā. Pirmajā pusotrā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā ar 5:0, bet tad rīdzinieku rēķinu ar tālmetienu atklāja Roberts Freimanis. Līdz pirmās ceturtdaļas vidum sekmīgāk turpināja spēlēt laukuma saimnieki, palielinot savu pārsvaru līdz astoņiem punktiem (15:7). Ar Freimaņa un Dāvja Rozīša pūlēm izdevās deficītu sadeldēt līdz minimumam, bet pārņemt vadību gan ne. "Valka/Valga" atkal izrāvās dažus punktus priekšā, 10 sekundes līdz ceturtdaļas beigām Kristaps Mediss sadeldēja starpību līdz minimumam, bet ceturtdaļa noslēdzās ar precīzu komandas jaunpienācēja Deandrē Matjē soda metienu - 28:26.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs komandām ar punktu gūšanu nesekmējās, bet pēc četrām laukumā pavadītām minūtēm Salvis Mētra ar tālmetienu izvirzīja rīdziniekus vadībā (31:30). Sīva cīņa turpinājās līdz pat pirmā puslaika beigām, bet nu jau biežāk vadībā atradās "Barons kvartāls" basketbolisti. Īsi pirms puslaika beigām viesiem bija trīs punktu pārsvars, bet labi nospēlēja Ivars Rihards Žvīgurs, uzstādot puslaika gala rezultātu 44:45.

Pēc lielā pārtraukuma spēle diži nemainījās, komandām nespējot gūt punktus, bet tad "Barons kvartāls" veica pirmo nopietno izrāvienu, iegūstot iniciatīvu un labu pārsvaru. Mediss un Tailers Larsons trāpīja pa tālmetienam, Dāvis Geks realizēja divus soda metienus, kas nozīmēja 53:46 "Barons kvartāls" labā. Mājinieki uz brīdi izlīdzināja spēli un nedaudz atspēlējās, bet tad sekoja jauns 13:2 izrāviens, kas pirms noslēdzošajām 10 minūtēm rīdziniekiem ļāva atrasties vadībā ar 69:58.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā precīzs no tālās distances turpināja būt Geks, realizējot divus trīspunktniekus. Pēc trīs spēlētām minūtēm trīs punktu gājienu realizēja Larsons, dodot savai komandai jau 18 punktu pārsvaru (78:60). Vēl minūti vēlāk tas pārsniedza arī 20 punktus, kas nozīmēja, ka mača liktenis ir izšķirts. Mājinieki vēl atzīmējās ar 7:0 izrāvienu, bet rīdzinieki atbildēja ar 6:0 izrāvienu, kas visu atkal nolika ierastajās sliedēs. Vienīgais jautājums atlikušajās divās minūtēs bija par to, vai "Barons kvartāls" gūs 100 punktus. Mača izskaņā laukumā devās vēl viens "Valkas/Valgas" jaunpienācējs, 17 gadus vecais Ogres basketbola skolas pārstāvis Elvis Vaivods, kurš nekautrējās uzbrukt grozam un gūt arī savus pirmos trīs punktus LBL. Rīdzinieki palika viena precīza metiena attālumā no 100 gūto punktu robežas, svinot pārliecinošu panākumu ar 98:79.

Uzvarētāju labā 21 punktu guva un 10 rezultatīvas piespēles atdeva Tailers Larsons, bet attiecīgi 17 un 16 punkti Dāvim Rozītim, kuram arī 14 atlēkušās bumbas, un Dāvim Gekam. "Valkas/Valgas" rindās ar 15 punktiem atzīmējās Deandrē Matjē, bet pa 13 punktiem Ivaram Rihardam Žvīguram un Rainam Rādikam, kura rēķinā arī 15 atlēkušās bumbas.

"Valka/Valga" - "Barons kvartāls" 79:98 (28:26, 16:19, 14:24, 21:29)

"Valka/Valga": Matjē 15, Žvīgurs 13, Rādiks 13 (15 ab), Lindments 11, Silavs 8, Kanbergs 7, Strupovičs 6, Krīsa 3 (6 rp), Vaivods 3, Veski, Petersons, Teteris."Barons kvartāls": Larsons 21 (10 rp), Rozītis 17 (14 ab), Geks 16, Mediss 14, Freimanis 13 (6 ab), Krestiņins 8 (16 ab, 3 bl), Mētra 5, Zonne 4, Epners.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933