05.04.2013. 20:57

Latvijas komanda Barons kvartāls piektdien izbraukumā piedzīvoja zaudējumu atbildes mačā par Baltijas Basketbola līgas (BBL) turnīra trešo vietu, arī divu maču summā atzīstot latviešu aizsarga Armanda Šķēles pārstāvētās Igaunijas čempionvienības Tallinas Kalev/Cramo pārākumu.

Aizvadītajā cīņā Latvijas klubs piedzīvoja neveiksmi ar rezultātu 58:73 (21:15, 10:19, 13:13, 14:26).

Abu komandu pirmajā cīņā otrdien Rīgā Barons kvartāls izcīnīja uzvaru ar rezultātu 79:71, kas nozīmē, ka divu spēļu summā pārāki ar 144:137 bija Kalev/Cramo pārstāvji.

Barons kvartāls labā 23 punktus guva amerikānis Tailers Keins, kura kontā arī 15 atlēkušās bumbas, bet 13 punktus iekrāja viņa tautietis Džamars Digss.

Tikmēr Kalev/Cramo rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija amerikānis Gerijs Vilkinsons, bet 14 punkti un desmit bumbas zem groziem Frenka Eledžara kontā.

Mazrezultatīvā spēles ievadā neviena no komandām pie iniciatīvas netika, pēc piecām nospēlētām minūtēm vadībā ar 5:4 esot mājiniekiem. Pēdējās trīs pirmās ceturtdaļas minūtes Barons kvartāls uzvarēja ar rezultātu 11:4, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 21:15. Neizšķirtu mājinieki atjaunoja otrās ceturtdaļas pirmo divu ar pusi minūšu laikā, bet vadību pārņēma vēl divas ar pusi minūtes vēlāk (26:25). Līdz puslaika beigām Kalev/Cramo gan prata izkarot vien trīs punktu pārsvaru - 34:31.

Trešajā ceturtdaļā laukuma saimnieki divas reizes atradās vadībā ar piecu punktu pārsvaru, tomēr Barons kvartāls allaž atspēlējās un neļāva pretiniekiem atrauties. Tās izskaņā uz īsu brīdi vadībā pabija arī viesi, tomēr izšķirošo ceturtdaļu Kalev/Cramo sagaidīja ar trīs punktu pārsvaru (47:44). Pašā ceturtās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki uz brīdi panāca sešu punktu pārsvaru, ko vēlāk vairākas reizes atjaunoja, līdz ceturtdaļas vidū Tallinas klubs izvirzījās vadībā ar 60:50.

Barons kvartāls prata pietuvoties līdz astoņu punktu atstatumam, tomēr četras minūtes pirms mača beigām Kalev/Cramo panāca jau 13 punktu pārsvaru (65:52). Minūti vēlāk Latvijas klubs atradās zaudētājos ar 53:67, bet atlikušajā laikā reālus draudus mājinieku pozīcijām tā arī vairs neradīja.

Šķēle šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un četras sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus, realizējot četrus no astoņiem divpunktu metieniem. Neprecīzi bija gan visi trīs viņa veiktie tālmetieni, kas visi četri soda metieni. Vēl latvieša kontā pa vienai atlēkušajai bumbai un rezultatīvai piespēlei, kā arī negatīvs efektivitātes koeficienta rādītājs -1.

Kā ziņots, Rīgas klubs sacensību pusfinālā divu maču summā piekāpās Lietuvas klubam Prienai, bet Kalev/Cramo atzina Latvijas vicečempionu Ventspils pārākumu.

Ventspilnieki fināla pirmajā mačā otrdien izbraukumā pārliecinoši ar 91:69 pārspēja Prienai, bet atbildes mačs Ventspilī notiks sestdien.

Plānots, ka pēc tam, kad būs noteikts BBL čempions, sezona noslēgsies ar Baltijas Superkausu, kas risināsies pēc finālčetrinieka jeb Final Four sacensību formāta.

Superkausa turnīrā piedalīsies BBL čempioni, kā arī 2012.gada triju Baltijas valstu čempionātu uzvarētāji.

Jāpiebilst, ka Latvijas čempionvienība VEF Rīga un abi spēcīgākie Lietuvas klubi - Kauņas Žalgiris un Viļņas Lietuvos rytas - šīs sezonas BBL turnīrā iesaistīsies tikai no Superkausa izcīņas.