27.11.2017. 08:36
Mača tiesnešiem neieskaitot argentīniešu superzvaigznes Lionela Mesi acīmredzamu vārtu guvumu, «Barcelona» svētdien Spānijas futbola čempionāta līderu cīņā viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar «Valencia» komandu.

Līdz ar to, kopvērtējuma līdere «Barcelona» arī pēc 13.kārtas spēlēm saglabā četru punktu pārsvaru pār «Valencia» vienību.

Spēles 30.minūtē Mesi no soda laukuma robežas izdarīja spēcīgu sitienu pa mājinieku vārtiem, bumbai atrodot ceļu vārtos, taču viņa precīzais sitiens netika ieskaitīts. «Valencia» vārtsargs Neto pēc Mesi sitiena neveikli tvēra bumbu un tā šķērsoja vārtu līniju, taču ne mača tiesnesis, ne viņa asistents to neredzēja.

Mača rezultāts tika atklāts 60.minūtē,kad spāņu pussargs Rodrigo apsteidza Barselonas vienības aizsargus un raidīja bumbu vārtsarga Marka Andrē ter Štēgena sargātajā cietoksnī. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām «Barcelona» komandai tomēr izdevās izbēgt no zaudējuma, Žordi Albam pēc Mesi piespēles panākot neizšķirtu 1:1.

«Barcelona» līdz 2021.gadam pagarinājusi līgumu ar Mesi, kura līguma izpirkuma summa būs 700 miljoni eiro. Sestdien pēc oficiālas vienošanās Mesi apliecināja gatavību palīgt Katalonijas vienībā līdz karjeras beigām.

Vēl svētdien «Sevilla» viesos ar rezultātu 3:2 (0:1) uzvarēja «Villarreal», Lakorunjas «Deportivo» savā laukumā nospēlēja 2:2 (1:1) ar Bilbao «Athletic», bet Sansevastjanas «Real Sociedad» savu skatītāju priekšā cīnījās 2:2 (1:1) ar «Las Palmas».

Uzvaras vārtus 14 minūtes pirms pamatlaika beigām gūstot portugāļu superzvaigznei Krištianu Ronaldu, Madrides «Real» sestdien savā laukumā ar rezultātu 3:2 (2:1) pārspēja «Malaga» vienību.

Ronaldu šosezon deviņās Spānijas čempionāta spēlēs guvis tikai divus vārtus. Tāda pati bilance ir francūzim Karimam Benzemā un abi uzbrucēji saņēmuši daudz kritikas par sev neierasti mazo rezultativitāti vietējā čempionātā.

Tiesa, abi daudz rezultatīvāki ir UEFA Čempionu līgā, kur Ronaldu piecās spēlēs guvis astoņus vārtus, bet Benzemā trīs mačos iesitis divas bumbas.

Tikmēr piecus vārtus sestdien guva Madrides «Atletico» komanda, kas izbraukumā ar 5:0 (2:0) droši uzvarēja «Levante» futbolistus. Mačā pa divām reizēm izcēlās «Atletico» «vārtu mašīnas» Kevins Gameiro un Antuāns Grīzmans.

Zīmīgi, ka iepriekšējās sešās Spānijas čempionāta spēlēs «Atletico» komanda kopā bija guvusi vien četrus vārtus.

Citā Spānijas čempionāta mačā «Eibar» sestdien viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja «Alaves». Savukārt piektdien Vigo «Celta» savu skatītāju priekšā ar 1:0 (1:0) apspēlēja «Leganes» vienību.

Spānijas čempionāta kopvērtējumā līderei «Barcelona» ir 35 punkti 13 spēlēs, bet 31 punkts ir «Valencia» kontā. Tālāk ar 27 punktiem seko «Real» un «Atletico» komandas, bet piekto vietu ar 25 punktiem ieņem «Sevilla».