03.02.2015. 20:04
Spānijas tiesa otrdien sākusi virzīt Spānijas futbola granda «Barcelona» prezidentam Hosepam Bartomeu apsūdzību šaubīgajā brazīliešu uzbrucēja Neimara transfēra darījumā, turot Bartomeu aizdomās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

  • Madrides «Real» savulaik par Neimaru piedāvājusi 150 miljonus eiro 2014. g. 2. oktobris

Lietā, kurā klubs tiek vainots 2,85 miljonu eiro vērtu nodokļu nenomaksāšanā, Bartomeu tiesas priekšā būs jāstājas 13.februārī. Viņš lietā tiek pozicionēts kā aizdomās turamais.

Pirms tam pirmdien ar aicinājumu lietu virzīt tiesā klajā nāca prokuratūra. Klubs par šādu atzinumu paudis pārsteigumu un sašutumu, kategoriski atsakoties piekrist prokuratūras viedoklim.

Pēc noklausīšanās tiesa lems, vai uzsākt pret Bartomeu iztiesāšanas procesu.

Prokuratūra secinājusi, ka 2013.gadā notikušajā Neimara transfēra darījumā klubs un tā bijušais prezidents Sandro Roseljs par futbolistu samaksājuši vairāk nekā deklarētos 57 miljonus eiro. Prokuratūra ir pārliecināta, ka patiesā darījuma summa bija 82,7 miljoni eiro, tai tiekot sadalītai atsevišķos līgumos.

«Barcelona» vadība uzsver, ka neviena no darbībām Neimara transfēra darījumā nav veikta ar nolūku pārkāpt likumu. Nodokļos kubs valstij esot parādā 12 miljonus eiro, kas kopējo Neimara pirkuma summu paceltu līdz 94,8 miljonu eiro atzīmei.

Šī un citu skandālu rezultātā Roseljs pirms gada pameta «Barcelona» prezidenta amatu. Pagājušajā jūlijā viņš tiesas priekšā apgalvoja, ka par Neimaru tika samaksāti 57 miljoni eiro - 17 miljoni pienācās uzbrucēja bijušajam klubam «Santos» no Brazīlijas, bet 40 miljonus saņēma uzņēmums «N&N», kas pieder futbolista tēvam.

Tiesa, pēc Roselja aiziešanas no kluba «Barcelona» apstiprināja, ka Neimara pārejā tika parakstīti vairāki citi papildu līgumi. Pirms gada klubs paziņoja, ka saistībā ar šo darījumu veic labprātīgu 13,5 miljonu eiro nodokļu iemaksu valsts budžetā.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties