16.12.2012. 23:53

Spānijas futbola čempionāta jeb ''La Liga'' 16. kārtas centrālā spēle šovakar norisinājās ''Nou Camp'' stadionā, kur vietējā ''Barcelona'' tikās ar otrajā vietā esošo Madrides ''Atletico''. Lai arī Radamels Falkao pirmajā puslaikā ar skaistiem vārtiem vadībā izvirzīja viesus, galarezultātā uzvara ar 4:1 ''Barcelona'' kontā, kas tādējādi cīņā par titulu vēl vairāk atrāvusies no abiem Madrides klubiem.

Pirms šīs spēles Tito Vilanovas vadītā komanda bija iekrājusi par sešiem punktiem vairāk nekā otrajā vietā esošā šī vakara pretiniece ''Atletico'', tādējādi, izcīnot uzvaru šajā spēlē, katalāņi jau sezonas vidū varēja spert nelielu solīti titula virzienā. Spēli mājinieki sāka droši, spēlējot savā stilā un liekot pretiniekiem spēlēt bez bumbas, bet pirmais nopietnais moments izveidojās 9. minūtē, kad Radamels Falkao pēc centrējuma no labās malas veiksmīgi sita ar galvu, tomēr ''Barcelona'' pusē bija vārtu stabs. ''Athletico'' aizsardzībā darbojās visai droši un mierīgi, bet 31. minūtē viesiem padevās lielisks pretuzbrukums - visu nokārtoja Falkao. Laukuma vidusdaļā bumbu pazaudēja Lionels Mesi, Djegu Košta piespēlēja komandas rezultatīvākajam spēlētājam, kurš lielā ātrumā traucās līdz pat soda laukumam, kur ar elegantu sitienu pārcēla bumbu pāri Viktoram Valdesam - 1:0.

Mājiniekiem jau pēc četrām minūtēm izdevās izlīdzināt rezultātu, kad ļoti, ļoti skaistus vārtus guva Adriano. Labās malas aizsargs savā pusē saņēma bumbu pie soda laukuma robežas, tur izrēķinājās ar diviem pretspēlētājiem, tad tuvojas centram un no aptuveni 18 metriem iegrieza bumbu vārtu tālajā devītniekā - 1:1. Teritoriālajā ziņā ''Barcelona'' pārsvars bija nospiedošs (procentuāli - 70:30), kas beigās atalgojās arī otrajos vārtos. Pēc Čavi izpildītā stūra sitiena soda laukumā izveidojās liels haoss, bet beigās bumba veiksmīgi nonāca pie Serhio Busketa, kurš, daudz nedomājot, trieca bumbu vārtu augšējā stūrī, pieliekot punktu pirmajam puslaikam - 2:1.

Otrā puslaika sākumā nekādi nopietni uzplaiksnījumi priekšējā līnijā nenotika, un mājinieku situācija šķita diezgan droša. Tas būtu neliels brīnums, ja Mesi paliktu bez vārtiem, un tas nenotika arī šajā spēlē - argentīnietis savā stilā, saņēmis bumbu tuvu soda laukumam, mazliet pietuvojas vārtiem, bet tad ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī panāca arī 3:1. Spēles gaita nemainījās - barsa spēlēja ļoti daudz ar bumbu, kas, protams, nedeva nekādas iespējas ''Atletico'' atspēlēties. Nekas šajā mačā vairs nemainījās, bet izskaņā vēl Mesi, izmantojot sliktu viesu spēli, iesita arī savus 90. vārtus šajā gadā, un ''Barcelona'' varēja savā kontā ierakstīt vēl trīs punktiņus, atraujoties no Madrides klubiem vēl vairāk un jau tagad sperot nelielu solīti titula virzienā.

Valencia - Rayo Vallecano 0:1 (0:0) Domingezs 83'
Real Madrid - Espanyol 2:2 (1:1) Ronaldu 45+1' Koentrau 48' - Garsija 31' Albins 88'
Barcelona - Athletico 4:1 (2:1) Adriano 36' Buskets 45' Mesi 57' 88' - Falkao 31'