08.03.2017. 23:58
Spānijas futbola grands «Barcelona» trešdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes mačā atspēlēja piecus vārtus, kompensācijas laikā iegūstot sev nepieciešamo uzvaru divu spēļu summā pār Parīzes «Saint-Germain» (PSG).

«Barcelona» vēl dažas minūtes pirms mača pamatlaika beigām divu spēļu summā atradās iedzinējos ar 3:5, un tās uzvarai bija nepieciešami trīs vārti. Fantastiskā mača galotnē Neimars panāca neizšķirtu divu spēļu summā, bet kompensācijas laika noslēgumā Serhi Roberto panāca mājiniekiem 6:1 (2:0), nodrošinot uzvaru divu spēļu summā ar rezultātu 6:5.

Tikmēr Pjērs Emeriks Obamejangs guva trīs vārtus un kaldināja Dortmundes «Borussia» 4:0 (1:0) pār «Benfica», bet Vācijas klubs divu spēļu summā svinēja uzvaru ar 4:1.

Zīmīgi, ka pēdējos divus mačus Spānijas čempionātā «Barcelona» bija uzvarējusi ar piecu vārtu pārsvaru, tomēr Čempionu līgas vēsturē neviena komanda līdz šim nebija spējusi atspēlēt četru vārtu deficītu.

Barselonā notikušajā mačā rezultāts tika atklāts jau spēles ceturtajā minūtē, kad Luiss Svaress pēc neatlaidīgas cīņas pie vārtiem ar galvu iebakstīja bumbu pretinieku cietoksnī. Pēc tāda spēles sākuma «Barcelona» līdzjutēji gaidīja laukuma saimnieku vārtu birumu, taču 2:0 katalāņu klubs panāca piecas minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad pēc Andresa Injestas sitiena Leivīns Korzeva.

Otrā puslaika sākumā viesu soda laukumā tika nogāzts Neimars un mājinieki ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu. «Pendele» tika uzticēta «Barcelona» argentīniešu superzvaigznei Lionelam Mesi, kurš bija nekļūdīgs un deficītu divu spēļu summā samazināja līdz vieniem vārtiem. Tiesa, 12 minūtes vēlāk Edinsons Kavani vienus vārtus atguva.

Lai gan mājinieku galvenais treneris Luiss Enrike jau bija nokāris rokas, tomēr «Barcelona» parūpējās par trillera cienīgu mača nogali. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām ar skaistu brīvsitienu no 23 metriem Neimars panāca jau 4:1, bet kompensācijas laika pirmajā minūtē soda laukumā tika nogāzts Svaress. 11 metru soda sitienu realizēja Neimars, divu spēļu summā panākot 5:5, taču šāds rezultāts nederēja, jo PSG bija guvuši vārtus viesos. Kompensācijas laika beigās viss Barselonas komandas vienpadsmitnieks, ieskaitot vārtsargu, devās uzbrukumā viesu vārtiem un pēc Neimara centrējuma Roberto iznira vārtu priekšā, ar precīzu sitienu vārtos ieviedot Barselonas komandu ceturtdaļfinālā.

Pirmā komandu savstarpējā spēle notika pirms trim nedēļām, kad «Barcelona», rādot bezspēcīgu sniegumu, pamanījās viesos ar 0:4 kapitulēt PSG.

«Barcelona» komanda Čempionu līgas astotdaļfinālā iepriekšējo reizi apstājās 2006./2007.gada sezonā, bet nākamajos gados allaž tikusi tālāk. Tikmēr PSG komanda kluba vēsturē ne reizi nebija zaudējusi UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla spēlē, iepriekšējās četras sezonas apstājoties ceturtdaļfinālā.

Pirms nedēļas sensacionālu ziņu pavēstīja «Barcelona» galvenais treneris Luiss Enrike, kurš atklāja, ka pēc sezonas atstās savu amatu. Savukārt otrdien viņš preses konferencē pirms mača pauda, ka «Barcelona» pretiniekiem ir spējīga iesist arī sešus vārtus un sasniegt nākamo posmu.

PSG un «Barcelona» savā starpā iepriekšējo reizi spēlēja 2014./2015.gada sezonas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā, kad Katalonijas klubs abos mačos uzvarēja ar 3:1 (mājās) un 2:0 (viesos), pēc tam tiekot līdz finālam un triumfējot turnīrā.

«Barcelona» ar 60 punktiem 26 mačos ir Spānijas čempionāta līdere, par punktu apsteidzot Madrides «Real» vienību, kurai gan ir spēle rezervē, tikmēr PSG ar 62 punktiem 28 spēlēs ieņem otro vietu Francijas meistarsacīkstēs, par trim punktiem atpaliekot no «Monaco» komandas.

Šīs sezonas UEFA Čempionu līgas grupu kārtā «Barcelona» bija labākā C apakšgrupā, izcīnot piecas uzvaras sešos mačos, kamēr PSG palika otrā A apakšgrupā, tiekot pie trīs panākumiem, bet vēl trīs reizes nospēlējot neizšķirti.

UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pāri

• Mančestras «City» (Anglija) - «Monaco» (Francija)
  • Madrides «Real» (Spānija) - «Napoli» (Itālija)
  • Lisabonas «Benfica» (Portugāle) - Dortmundes «Borussia» (Vācija)
  • Minhenes «Bayern» (Vācija) - Londonas «Arsenal» (Anglija)
  • «Porto» (Portugāle) - Turīnas «Juventus» (Itālija)
  • Leverkūzenes «Bayer» (Vācija) - Madrides «Atletico» (Spānija)
  • Parīzes «Saint-Germain» (Francija) - «Barcelona» (Spānija)
  • «Sevilla» (Spānija) - Lesteras «City» (Anglija)

Par pirmajām ceturtdaļfināla dalībniecēm otrdien kļuva Madrides «Real» un Minhenes «Bayern» komandas, kas savos astotdaļfināla pāros droši divreiz uzvarēja «Napoli» un Londonas «Arsenal» vienības.

Vēl četras ceturtdaļfināla dalībnieces tiks noskaidrotas nākamajā nedēļā. Mančestras «City» pirmajā spēlē ar 5:3 pārspēja «Monaco», «Juventus» ar 2:0 pieveica «Porto», pērnā gada fināliste Madrides «Atletico» ar 4:1 uzveica Leverkūzenes «Bayer», bet «Sevilla» ar 2:1 uzvarēja Anglijas čempioni Lesteras «City».

Pirmās spēles astotdaļfinālā tika aizvadītas 14., 15. un 21., 22. februārī to komandu laukumā, kas apakšgrupu turnīrā savās grupās palika otrās, bet atbildes mači norisināsies 7., 8. un 14., 15. martā.

Ceturtdaļfināla izloze gaidāma 17. martā.

UEFA Čempionu līgas fināls risināsies 2017. gada 3. jūnijā «Millennium» stadionā Kārdifā.

Čempionu līgas grupu kārtā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās. Pēc divu apļu spēlēm izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas divas labākās komandas.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides «Real», kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību «Atletico».