30.11.2013. 00:07
Piektdien, 29. novembrī, "Turkish Airlines" Eirolīgā notika sešas spēles. Katalāņu klubs "FC Barcelona" mājās sagādāja pirmo zaudējumu Stambulas "Fenerbahce" basketbolistiem. Sjēnas "Montepaschi" izglābās no izstāšanās, savā laukumā apspēlējot "Bayern Munich", savukārt Vitorijas "Laboral Kutxa" pārspēja Atēnu "Panathinaikos".

Stambulas “kanārijputniņi” pirmajās izbraukuma spēlēs laukumā gāja pēc principa – sametiet, cik varat, mēs sametīsim, cik gribam. Tieši tā notika Kijevā un Belgradā, kur mājiniekiem nepalīdzēja attiecīgi 84 un 78 gūtie punkti. Turpretī mājās “Fenerbahce” nospieda konkurentus ar aizsardzības basketbolu un lielisko fanu atbalstu.

Barselonā tas negāja cauri. Havi Paskāla vīri pirmajā ceturtdaļā sameta 35 punktus viesu grozā, iedzenot ciemiņus strupceļā – 35:15. Negaidītajam sākumam sekoja Žeļko Obradoviča dusmas, taču atlikušajā pusstundā “kanārijputniņi” netika tuvāk par desmit punktiem. Ceturtās ceturtdaļas sākumā cerību stariņu ar četriem punktiem pēc kārtas pavēra astoņpadsmit gadus vecais Kenans Sipahi (83:73), tomēr vecākie kolēģi viņam nepiebalsoja.

Bostjans Nahbars uzvarētāju labā izcēlās ar 23 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet Kosta Papanikolau pievienoja 18 punktus. Bo Makalebs guva 22 punktus, Nemaņja Bjeļica atzīmējās ar 20 punktiem, savukārt Sipahi visus septiņus punktus guva ceturtajā ceturtdaļā.

Sjēnas “Montepaschi” izvairījās no priekšlaicīgas izkrišanas, mājas spēlē Florencē pieveicot Vācijas klubu “Bayern Munich” ar rezultātu 71:62. Līdz pilnīgam apmierinājumam pietrūka divi punkti, jo pirmā apļa spēlē minhenieši guva virsroku ar desmit punktu pārsvaru. Daniels Hekets (Daniel Hackett) izcēlās ar pirmo “double-double” Eirolīgā, 15 punktiem pievienojot 10 piespēles un 11 izprovocētas piezīmes.

Vitorijas “Laboral Kutxa” (4-3) mājās apspēlēja Atēnu “Panathinaikos” (3-4) ar rezultātu 79:77. Pirmā apļa cīņā Atēnās “zaļie” bija pārāki ar 95:74, taču kopvērtējumā viņi izcīnījuši par vienu uzvaru mazāk.

“Anadolu Efes” otro reizi sakāva Francijas klubu “Strasbourg”, šoreiz to paveicot ar divdesmit trīs punktu atrāvienu – 88:65. Pirmajā aplī Stambulas klubs viesos svinēja uzvaru ar plus desmit.