15.01.2014. 18:07
Spāņu klubs „Barcelona”, kura vasarā notikušais transfērs izpelnījies plašu likumsargājošu iestāžu uzmanību, beidzot oficiālā paziņojumā atklājis, ka 40 miljonus eiro jeb teju 70% no transfēra summas novirzījis brazīliešu futbolista Neimāra vecākiem.

„Klubs ir nodrošinājis pierādījumus un argumentus, pēc kuriem vadoties tiesas process būtu jāslēdz,” pausts „Barcelona” oficiālajā paziņojumā. „Pirmkārt, patiesā sūdzības iesniedzēja motivācija ir, izmantojot tiesībsargājošās instances, nomelnot klubu un tā prezidentu Sandro Roseli.”

„Otrkārt, mūsu iesniegtie dokumenti norāda, ka 40 miljoni eiro saskaņā ar Neimāra transfēra līgumu tikuši pārskaitīti kompānijai „N&N Consultoria Esportiva”, līdz ar to kopējā transfēra summa ir 57 miljoni eiro, un šādu summu klubs jau sākotnēji bija nosaucis kā transfēra apjomu.”

„Treškārt, klubs apšauba Finanšu ministrijas 10. janvārī paustos argumentus par iespējamo transfēra līgumu viltošanu un noraida pieņēmumu, ka ticis izveidots kāds papildus ,„slēptais” līguma variants. Visbeidzot, klubs pieprasa nekavējoties pārtraukt uzsākto tiesas procesu, jo, kā jau norādīts, tas nav ne nepieciešams, ne arī atbilstošs Spānijas tiesu ierastajai procedūrai.”

Neimāra transfēru tika sākts izskatīt pēc kluba padomes biedra Hordi Sasesa iesniegtās sūdzības pret kluba prezidentu, kurš ir viņa politiskais pretinieks. „Barcelona” paziņojums beidzot izgaisina jautājumu, kur palikuši 40 miljoni eiro, jo Neimāra bijušais klubs „Santos” šādu summu saņēmis nebija.

Interesi gan raisa fakts, ka kompānijas „N&N Consultoria Esportiva” īpašnieki ir Neimāra vecāki. Šī informācija var izrādīties par iemeslu jaunam tiesas procesam, kuru nu varētu uzsākt Brazīlijas uzņēmums DIS. Tam piederēja tiesības uz Neimāra tranfēra 40%, taču procenti tika piešķirti tikai no „Santos” saņemtās summas, kura bija divreiz mazāka.

Pats Neimārs izteicies, ka notikušajā darījumā nekā nelikumīga nav: "Visus dokumentus parakstīja mans tēvs, un es viņam pilnībā uzticos. Ja ir kādas neskaidrības, vēršieties pie viņa, bet es koncentrēšos lietai, ko protu, proti, futbolam." Neimārs Katalonijas klubam pievienojās pagājušā gada vasarā, un Spānijas čempionātā aizvadījis 16 spēles un guvis sešus vārtus.

"Barcelona" nometnē ir vēl viens jaunums, proti, klubs līdz 2017. gadam pagarinājis līgumu ar 23 gadus veco aizsargu Marku Bartru. Tāpat arī paaugstināta viņa līguma izpirkšanas maksa, kura nu sasniedz 25 miljonus eiro. Bartra iepriekšējais līgums būtu beidzies šī gada vasarā.

Izmantotie resursi:Barcelona 'paid Neymar's parents £34 million'...Neymar rejects accusations over transfer fee -...FIFA.com - Bartra extends Barcelona dealLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties