17.02.2014. 18:31
12.5 kilometru masu starta sacensībās biatlonā par Soču olimpisko spēļu uzvarētāju trešoreiz kļuvusi Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva. Sudraba medaļu izcīnīja Gabriela Soukalova (Čehija). Bronzas medaļu finiša spurtā izcīnīja Tirila Ekhofa.

, nra.lv, Sports

Pirms sacensībām

Par sacensību galveno favorīti tika uzskatīta Darja Dormačeva (Baltkrievija), kura Sočos jau divreiz uzvarējusi – zelts iedzīšanā un klasikā. Par Domračevas tuvākajām konkurentēm tika uzskatītas Kaisa Mekereinena (Somija), Gabriela Soukalova (Čehija) un Tūra Bergere (Norvēģija). Mekereinena Sočos bijusi ļoti ātra, taču allaž pievīlusi šaušana. Mekereinena karjeras laikā uzvarējusi gan Pasaules kausa izcīņas posmos, gan tā kopvērtējumā, gan izcīnījusi pasaules čempionātu medaļas, taču ne reizi vēl nebija izdevies izcīnīt godalgu olimpiskajās spēlēs. Soukalova Sočos divreiz jau bija palikusi soli no goda pjedestāla – ceturtā vieta gan iedzīšanā, gan klasikā.

Sacensības

Pirmo šaušanu nekļūdīgi veica 23 no 30 masu starta sacensību dalībniecēm. Par sacensību līderi kļuva Anastasija Kuzmina (Slovākija), otrā bija Tirila Ekhofa (Norvēģija), kura no līderes atpalika 3.2 sekundes. Trešā bija Gabriela Soukalova (+3.9 sekundes). Pirmās 23 biatlonistes bija 25 sekunžu robežās. Jau pirmajā aplī daudz zaudēja Bergere, kura piedzīvoja kritienu.

Otrajā aplī kritienu piedzīvoja Olga Zaiceva (Krievija), kura pēc pirmās šaušanas ieņēma piekto vietu. Uz otro šaušanu pirmā ieradās Darja Domračeva (Baltkrievija). Arī otrajā šaušanā precīzi turpināja šaut puse no sacensību dalībniecēm. Līderpozīcijas saglabāja precīzi šāvusī Domračeva, no kuras 10.3 sekundes atpalika Soukalova (10/10 šaušanā guļus). Labāko trijniekā ielauzās Vācijas biatloniste Evi Zahenbahere-Štēle (+13.9 sekundes), ceturtā bija Kaisa Mekereinena (Somija), kura arī bija nekļūdīga šaušanā. Divreiz kļūdījās Kuzmina, atkrītot uz 25. vietu.

Arī trešajā šaušanā līderes bija nekļūdīgas. Sacensību vadību saglabāja Domračeva, no kuras 15.6 sekundes atpalika Soukalova, kamēr trešajā vietā nostabilizējās Zahenbahere-Štēle (+35.4 sekundes). Uz ceturto vietu pakāpās Ekhofa, kura trešajā šaušanā bija nekļūdīga, piekto – Slovēnijas biatloniste Teja Gregorina (šaušanā 15/15). Pēc viena soda apļa veikšanas uz sesto vietu atkāpās Mekereinena.

Ceturtajā aplī Domračeva turpināja palielināt pārsvaru, Soukalova un Zahenbahere-Štēle pozīcijas saglabāja, kamēr Mekereinena jau bija panākusi un apsteigusi gan Gregorinu, gan Ekhofu. Pirmspēdējā šāvienā tomēr reizi kļūdījās Domračeva, taču precīza nebija arī tuvākā sekotāja Soukalova (viens soda aplis). Domračeva pēdējā aplī devās ar 14.7 sekunžu pārsvaru pār Soukalovu. Trešā bija Zahenbahere-Štēle, kura šodien šāva perfekti (20/20). Ceturtā no šautuves izslēpoja Ekhofa, piektā – Gregorina.

Trešo olimpisko zelta medaļu izcīnīja Domračeva. Pirmoreiz godalgu olimpiskajās spēlēs izcīnīja Soukalova (sudraba medaļa). Finiša spurtā bronzas medaļu izcīnīja Ekhofa, kurai tomēr izdevās pārspēt olimpisko čempioni distanču slēpošanā Zahenbaheri-Štēli. Piektā vieta šoreiz Gregorinai, labāko sešnieku noslēdza Monika Hojniša (Polija). Ekhofa iepriekš tikai reizi bija izcīnījusi vietu labāko trijniekā (iedzīšanā šosezon Pasaules kausa izcīņas posmā Anesī). Bergere, kura šaušanā kopumā kļūdījās divas reizes, ieņēma 15. vietu.