11.05.2015. 22:22
Pasaules čempionātā hokejā B apakšgrupas spēlē Baltkrievijas izlase atņēma vienu punktu arī spēcīgajai Somijas valstsvienībai, pēcspēles metienu sērijā piekāpjoties ar 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 0:1).

• Austrija bullīšos uzvar vāciešus, Latvijai obligāti jāizcīna punkts šodien
  • Baltkrievija šokē ASV un izvirzās pirmajā vietā savā apakšgrupā 2015. g. 7. maijs

Mača sākumā mazliet lielāka iniciatīva bija somiem, kas pirmajā trešdaļā pa Baltkrievijas sargātajiem vārtiem izdarīja desmit metienus, kamēr pretinieki pa somu vārtiem meta septiņas reizes. Arī nākamajā periodā aktīvāk uzbruka Somijas valstsvienība. Pēc pirmajām divām trešdaļām somi izdarīja 18 metienus, kamēr baltkrievi tikai desmit.

Tiesa, tas neliedza mača rezultātu atklāt tieši Baltkrievijas hokejistiem. Mačā pirmos vārtus 45.minūtē guva Jevgēņijs Koviršins. Pēc sešām minūtēm somi, realizējot vairākumu, rezultātu izlīdzināja, taču vēl pēc minūtes izvirzījās vadībā ar 2:1. Vispirms somiem vārtus guva Jonass Donskojs, bet pēc tam precīzu metienu izdarīja arī Tēmu Hartikainens. Divas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Baltkrievijas izlase vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju. Skaitliskais spēlētāju vairākums Somijas aizsardzības zonā baltkrieviem nesa augļus, jo pusminūti pirms spēles beigām Vitālijs Kovals panāca 2:2.

Mača papildlaikā vārti netika gūti, tāpēc komandas sacentās pēcspēles metienu sērijā. Tur pārāki bija somi, uzvaras vārtus gūstot Donskojam.

Vēlāk pirmdien plkst.21.15 no elites divīzijas jau izkritusī Slovēnija centīsies tikt pie pirmajiem punktiem šajā pasaules čempionātā, cīnoties pret Dāniju.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, bet par vienu punktu mazāk ir krieviem un somiem. Ceturtajā vietā ar 11 punktiem ierindojas Baltkrievija, kamēr astoņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem sešos mačos ieņem Norvēģija, bet četri punkti ir Dānijai. Savukārt Slovēnija sešās cīņās pie punktiem vēl nav tikusi.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.