07.05.2015. 19:34
2015. gada pasaules čempionāta hokejā B apakšgrupas vadībā izvirzījusies Baltkrievijas izlase, kas ar 5:2 pieveica Amerikas Savienotās Valstis, pretuzbrukumos pretiniekus sodot par paviršībām aizsardzībā. Pie trim punktiem tika arī mājinieki čehi, kas noslēdzošajā trešdaļā guva trīs vārtus un salauza Francijas valstsvienības pretestību - 5:1.

Baltkrievijas hokejistiem pirmajās septiņās minūtēs problēmas sagādāja aizsardzības zonas atstāšana, vārtsargs Kevins Lalands varoņdarbus turpināja arī otrās trešdaļas ievadā, glābjot pēc izgājiena vienatnē, un iespējas tika sagaidītas. Rezultātu 32. minūtē atklāja Arturs Gavruss, kurš pēc garas piespēles izrāvās pa labo malu un trāpīja tālajā stūrī, pēc divām minūtēm pretuzbrukumu realizēja arī Artjoms Volkovs, bet 3:0 panāca Aleksandrs Kitarovs, pēc ātras pārejas uzbrukumā pirmais tiekot pie atlēkušās ripas pēc sava metiena.

Amerikāņi mēģināja dzīties pakaļ - 1996. gadā dzimušais Džeks Aikels metienu tukšos vārtos nokārtoja Brokam Nelsonam. Tomēr 42. minūtē dārgi maksāja tieši Aikela pārkāpums, jo vairākumā ceļu pretinieku vārtos atrada baltkrievu kapteiņa Alekseja Kaļužnija piespēle paralēli vārtiem. Lai gan Torijs Krugs drīz iešāva ripu tālajā stūrī, trīs vārtu pārsvaru 49. minūtē atkal atjaunoja Kaļužnijs, izgājienu vienatnē pret vārtsargu realizējot ar metienu starp kājsargiem, - 5:2.

Baltkrievijas valstsvienība ar četrās spēlēs sakrātajiem desmit punktiem izvirzījusies apakšgrupas galvgalī, jo gan Amerikas Savienotajām Valstīm, gan pasaules čempionei Krievijai ir deviņi punkti.

Laukuma saimniece Čehijas izlase sāka ar Jirži Novotnija neizmantoto pretuzbrukumu otrajā minūtē un lielu teritoriālo pārsvaru, kuru pārvērst taustāmā labumā izdevās tikai otrās trešdaļas ievadā, kad ceļu Francijas vārtos atrada Ondržeja Ņemeca metiens no zilās līnijas. Mājinieki turpināja spiedienu, un tas vainagojās panākumiem nepilnas sešas minūtes vēlāk, kad pozicionālu uzbrukumu ar raidījumu no distances noslēdza uzbrucējs Vladimirs Sobotka.

Lai gan Čehijas valstsvienība otrajā trešdaļā trīs reizes pārbaudīja sāncenšu vārtu konstrukcijas izturību, Francija ātri deficītu samazināja līdz minimumam - 29. minūtē Kevins Ekfeijs izmantoja piespēli no aizvārtes, no labā iemetiena punkta trāpot tuvajā stūrī un panākot 1:2. Arī beidzamajā nogrieznī franči nebaidījās doties uz priekšu, bet punktu viņu cerībām pielika Jaromīrs Jāgrs, kurš 45. minūtē bija labākais cīņā par atlēkušo ripu, Ņemecs, kurš pieslēdzās pretuzbrukumam un izcēlās no tuvas distances, un Romāns Červenka, no šaura leņķa perfekti trāpot tuvajā stūrī, - 5:1.

Neskatoties uz panākumu, Čehijas izlase joprojām atrodas apakšgrupas ceturtajā pozīcijā - aiz Kanādas, Zviedrijas un Šveices hokejistiem.

Vārti: 31:11 Gavruss (Ļisovecs, Šinkevičs) 0:1, 33:01 Volkovs (S. Kosticins) 0:2, 36:06 Kitarovs (S. Kosticins) 0:3, 37:21 Nelsons (Aikels) 1:3, 41:15 Kaļužnijs (A. Kosticins, Usenko, vair.) 1:4, 45:35 Krugs (Aikels, Lūiss, vair.) 2:4, 48:23 Kaļužnijs (A. Kosticins, Ļisovecs) 2:5Soda minūtes: 8:10Metieni: 30:23Vārtsargi Džeks Kempbels - Kevins Lalands

Vārti: 21:10 Ņemecs (Novotnijs) 1:0, 26:58 Sobotka (Krejčīks) 2:0, 28:41 Ekfeijs (Lamperjē, Gutigs) 2:1, 44:25 Jāgrs (Kovāržs, Simons) 3:1, 48:28 Ņemecs (Hertls, Vorāčeks) 4:1, 54:49 Červenka (Ņemecs, Krejčīks, vair.) 5:1Soda minūtes: 4:10Metieni: 46:20Vārtsargi Ondržejs Pavelecs - Floriāns Ardī