10.06.2014. 17:54

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

LBS, kā arī Lietuvas, Igaunijas un Somijas Basketbola federāciju vadītāji vienojās kopīgi strādāt, lai sarīkotu vienu no lielākajiem sporta sarīkojumiem pasaulē. Četru Baltijas basketbola organizāciju vadītāji uzsvēra, ka Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Somijai ir vairāk nekā 80 gadus ilga sadarbības pieredze. Visas iesaistītās valstis vieno gan attīstīta sporta un tūrisma infrastruktūra, gan basketbola popularitāte, kā arī lieliska pieredze rīkojot augstākā līmeņa sacensības.

FIBA kopējo pieteikumu skaits vēl nav publiskojusi. 2010.gadā basketbola Pasaules kausa izcīņas televīzijas auditorija bija 800 miljoni skatītāju, spēles translēja 171 valstī. 2019.gadā Pasaules kausa izcīņā pirmo reizi piedalīsies 32 valstu izlases. 

Valstis, kuras izteica vēlēšanos rīkot Pasaules kausa izcīņu, 2014.gada jūnijā saņems pieteikuma ceļvedi un jautājumu kompleksu, kā arī ielūgumu 2014.gada Pasaules kausa izcīņas laikā piedalīties īpašā novērošanas programmā.

Līdz 2014.gada oktobrim interesentiem jāpiesakās pretendentu atlases nākamajai kārtai. Novembrī FIBA paziņos kandidātus uz rīkošanas tiesībām, kuriem tiks izsūtīta nākamā dokumentu pakete, bet decembrī Ženēvā notiks kandidātu seminārs. Savukārt 2015.gada sākumā konkursā iesaistītās valstis apmeklēs FIBA inspekcija, bet 2015.gada aprīlī kļūs zināmi kandidāti, kuri iekļuvuši atlases pēdējā kārtā.

Kandidātu izšķirošā prezentācija paredzēta 2015.gada maijā. Lēmumu par 2019.gada Pasaules kausa izcīņas norises vietu pieņems FIBA valde. 2019. gada Pasaules kausa rīkotāju izvēles procesā FIBA novērtēs nacionālo federāciju interesi par 2023.gada turnīra rīkošanu un patur tiesības 2015.gada maijā izraudzīties divu Pasaules kausa izcīņas turnīru organizatorus. 

Pasaules kausa izcīņa, kas iepriekš risinājās kā pasaules čempionāts, basketbolā notiek kopš 1950.gada. Ir aizvadīti 16 turnīri, bet šogad septembrī Spānijā notiks 17. Pasaules kausa izcīņa. Tas būs tikai sestais šāda līmeņa turnīrs, kas notiks Eiropā.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties