29.05.2014. 22:13

Uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.

Spēlei tiešraidē var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Verpakovskis šo spēli uzsāka sākumsastāvā, laukumā pavadot 11 minūtes. Pašlaik 34 gadus vecais Verpakovskis šosezon darbojas kā Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta komandas "Liepāja" prezidents, līdztekus tam turpinot arī treniņus un vairākas reizes izejot laukumā. Verpakovskis Latvijas izlases rindās aizvadīja 104 spēles un guva 29 vārtus, būdams tās visu laiku rezultatīvākais futbolists.

Tikmēr savu debiju izlasē šajā mačā piedzīvoja aizsargs Oļegs Timofejevs.

Spēles ievadā neviena no komandām netika pie vērā ņemamām iespējām izcelties, agresīvā cīņā spēkojoties par teritoriālo pārsvaru. Nedaudz labāk bumbu pieturēja Igaunijas izlase, tomēr pie bīstamiem sitieniem tā netika. Spēles 12.minūtē Verpakovska vietā laukumā devās Edgars Gauračs, tomēr ar vienu izteiktu uzbrucēju spēlējošā Latvijas izlase līdz pretinieku vārtiem tika reti. Puslaika vidū pirmo bīstamo sitienu pa vārtiem izdarīja Andrejs Kovaļovs, tomēr tas nebija precīzs. Vēlāk pēc stūra sitiena garām vārtiem sita Nauris Bulvītis, bet no izcilas pozīcijas vārtu rāmī netrāpīja Gauračs. Pēdējās puslaika minūtēs Gauračs atkal varēja izcelties, tomēr viesus glāba vārtsargs Sergejs Pareiko.

Arī otrā puslaika lielākā daļa aizritēja bez bīstamām epizodēm pie komandu vārtiem, futbolistiem iesaistoties izteiktā bezkompromisa cīņā. Uzbrukuma smailē ļoti aktīvs turpināja būt Gauračs, kura bīstamākais sitiens tika bloķēts, bet otrā laukuma galā pirmoreiz spēlē Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins komandu glāba 15 minūtes pirms cīņas beigām, kad veiksmīgi darbojās izgājienā. Cīņas 78.minūtē uz maiņu laukumā devās Ignatāns, pievienojoties iepriekš uz maiņu laukumā iznākušajam Aleksejam Višņakovam. Pārkārtojumi pussargu līnijā gan rezultātu nedeva, bet cīņas pēdējā minūtē aktīvo Gauraču nomainīja vēl viens pussargs Oļegs Laizāns. Līdz ar to pašas cīņas beigas Latvijas izlase aizvadīja bez nomināliem uzbrucējiem laukumā.

Pirms tam pirmajā pusfināla spēlē Ventspilī ceturtdien Lietuva ar 1:0 (1:0) uzvarēja Somiju. Lietuvas futbolisti šajā turnīrā iepriekšējo reizi triumfējuši 2010.gadā.

Sestdien Ventspilī risināsies spēle par trešo vietu, bet Liepājā notiks fināls.

Latvijas izlases kandidātu sarakstā iekļauti četri futbolisti, kuri tajā līdz šim nebija aizvadījuši nevienu spēli, - vārtsargam Pāvelam Šteinboram, aizsargam Oļegam Timofejevam un pussargam Visvaldim Ignatānam vēlāk pievienojās pussargs Gints Freimanis, kurš aizstāja savainoto "Skonto" aizsargu Vladislavu Gabovu.

Tikmēr tikai pa vienam mačam izlasē aiz muguras pirms šī turnīra bija aizsargiem Kasparam Dubram un Antonam Kurakinam.

Pēc ilgāka pārtraukuma valstsvienībā atgriezušies uzbrucējs Edgars Gauračs un pussargs Oļegs Laizāns, bet tajā nav iekļauts joprojām savainotais pussargs Aleksandrs Cauņa, kā arī uzbrucējs Artjoms Rudņevs.

Izlasei šajā turnīrā dēļ aizņemtības klubā nav pievienojies Polijā spēlējošais uzbrucējs Eduards Višņakovs. Par šādu notikumu pavērsienu Latvijas Futbola federācija (LFF) paudusi "lielu sašutumu un Lodzas "Widzew" kluba rīcību uzskata par neprofesionālu".

Iepriekšējo spēli Latvijas izlase aizvadīja martā, kad pārbaudes cīņā izbraukumā ar 0:1 zaudēja Maķedonijai. Salīdzinot ar šo spēli, Latvijas izlases rindās nav iekļauts pussargs Juris Laizāns, kurš noslēdzis profesionālās gaitas, kā arī pussargs Roberts Savaļnieks un aizsargs Renārs Rode.

Tikmēr Igaunijas izlasē iekļauti futbolisti no klubiem Igaunijā, Krievijā, Somijā, Norvēģijā, Beļģijā, Vācijā, Zviedrijā, Rumānijā, Anglijā, Skotijā un Ukrainā. Izlases rindās nav neviena potenciālā debitanta.

Latvija pasaules rangā pašlaik ieņem 109.vietu, bet Igaunija atrodas 93.pozīcijā.

Pirms spēlēm Baltijas kausa izcīņas ietvaros Igaunijas izlase divās pārbaudes spēlēs tikās ar jaunizveidoto Gibraltāra izlasi. Pirmajā abu komandu savstarpējā mačā igauņi viesos pieveica Gibraltāru ar rezultātu 2:0, savukārt atbildes spēlē pirmdien Tallinā tika fiksēts neizšķirts rezultāts 1:1.

Latvijas un Igaunijas izlases iepriekšējo reizi savā starpā tikās 2013.gada 14.augustā pārbaudes spēle Tallinā, kad tika fiksēts neizšķirts 1:1. Spēle Baltijas kausa izcīņas pusfināla ietvaros kļuva par abu komandu 52.savstarpējo spēli vēsturē.

Baltijas kausa izcīņa nacionālajām izlasēm tiek uzskatīta par vecāko starptautisko futbola turnīru Eiropā. Atbilstoši vēstures liecībām pirmajā turnīrā 1928.gadā triumfēja Latvijas izlase. Agrāk šāds turnīrs tika rīkots katru gadu, bet šobrīd Baltijas kauss notiek reizi divos gados Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā. Pirms diviem gadiem Igaunijā kausu izcīnīja Latvijas valstsvienība.

Ar šo turnīru Latvijas izlases turpina gatavošanos 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kurā Latvija startēs A apakšgrupā kopā ar Nīderlandi, Čehiju, Turciju, Islandi un Kazahstānu.

Latvija atlases turnīru sāks 9.septembrī, izbraukumā aizvadot dueli pret Kazahstānu. Savukārt otrais mačs tiks aizvadīts savā laukumā - 10.oktobrī pret Islandi, bet trīs dienas vēlāk mājās būs jātiekas arī ar Turciju.