04.06.2015. 10:30
6. un 7. jūnijā Kauņā, “Nemuno Žiedas” trasē tiks aizvadīts otrais Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta posms, kā arī otrais posms 4 stundu izturības čempionātam (4H Baltic Endurance Championship). Šis būs pirmais no diviem posmiem, kuri norisināsies Lietuvā. Sacīkstēm pieteikušies vairāk nekā 100 dalībnieki no 5 valstīm. Kopumā uz starta stāsies vairāk nekā 70 automašīnas.

Prestižākā “Baltic Touring Car” klase šoreiz pulcēs 15 dalībniekus, viņu vidū būs arī latviešu autošosejas vecmeistars Rolands Dūda ar “BMW E46” automašīnu. Viņa “BTC 1” 2,0 L klasē gaidāmi 7 dalībnieki. Tāpat uz starta redzēsim lietuviešu rallija braucēju Ramūnu Čapkausaks, kurš vēl nesen piedalījās “Rally Talsi”. Arī šajā posmā startēs pirmajā posmā nepārspētais uzvarētājs, lietuvietis Dainius Matijošaitis, kā arī citi spēcīgākie lietuviešu braucēji.

Šajā Baltijas čempionāta posmā savā starpā sacentīsies13 “Kumho Challenge” klases sportisti, kuri startēs divās ieskaites klasēs - Latvijas čempionāta Nacionālās klases ieskaitē un “Super1600” klasē. Arī šoreiz uz starta redzēsim Gariju Rožkalnu, kurš pirmā posma ietvaros Nacionālajā klasē izcīnīja savu pirmo uzvaru, dalot pjedestālu ar vēl diviem latviešu sportistiem. Savukārt “Super1600” klasē arī šajā posmā dalību ņems pirmā posma uzvarētājs Kristaps Mietulis.

Tikmēr kā pirmie uz starta svētdienas rītā pulcēsies Baltijas izturības četru stundu brauciena dalībnieki. Otrajam posmam pieteikušās 18 komandas no četrām valstīm, tostarp gandrīz visi pirmā posma favorīti visas ieskaites klasēs, kā arī vairāki jaunpienācēji. Izturības sacīkstēs redzēsim arī divas latviešu komandas – “AlfaClub Racing” un “Flash Racing” komandu, kura pirmā posmā izcīnīja trešo vietu “Diesel” klasē.

Paralēli Baltijas čempionātam, norisināsies arī Lietuvas autošosejas čempionāts un Lietuvas “Mini žiedas” čempionāts, kas pulcēs 25 dalībniekus.

Sestdien, 6. jūnijā – pirmajā sacīkšu dienā, norisināsies treniņu braucieni visām sacensību klasēm un kvalifikācijas brauciens izturības sacīkšu dalībniekiem. Svētdien, 7. jūnijā, jau no plkst. 9.20 tiks aizvadīti kvalifikācijas braucieni un sacīkšu braucieni visās ieskaites klasēs. Skatītājiem pirmajā dienā ieeja ir bez maksas, sacensību dienā, 7. jūnijā, ieejas maksa trasē EUR 3,00, ieeja slēgtajā dalībnieku parkā EUR 7,00.

Plašāka sacensību programma un cita informācija pieejama mājaslapā BATCC |, jaunumiem no sacīkšu norises vietas varēs sekot līdzi Facebook lapā “Baltic Touring Car Championship”.

Informāciju sagatavoja:Evita TīdmaneTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties