21.09.2016. 22:39
Francijā turpina uguņot itāliešu uzbrucējs Mario Balotelli, kurš aizvadīja tikai otro spēli, bet atkal izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem. Viņa pārstāvētā "Nice" savā laukumā negaidīti pārliecinoši sakāva "Monaco" (4:0) un kļuva par jauno "Ligue 1" līderi. Tikmēr uz septīto vietu pakāpās Lionas "Olympique", kas mājās ar 5:1 sagrāva "Montpellier".

Lieliski sākusi sezonu un iepriekšējās spēlēs, ierēķinot arī Čempionu līgu, izcīnījusi sešas uzvaras pēc kārtas, pamatīgu sakāvi piedzīvoja "Monaco", kas izbraukumā neko nespēja likt pretī "Nice" (0:4). Mājinieki rezultātu atklāja 17. minūtē, kad izcēlās centra aizsargs Pols Bess, bet par galveno varoni atkal kļuva komandas skaļākais jaunpienācējs Mario Balotelli. Vispirms 30. minūtē Balotelli pēc Junesa Belandā piespēles pretuzbrukumā iesita tālajā apakšējā stūrī (2:0), bet 68. minūtē vēl vienā pretuzbrukumā viņš tika nogādāts izcilā sitiena pozīcijā (3:0).

Iespējams, Balotelli būtu ticis arī pie hat-trick, ja vien nebūtu nomainīts 78. minūtē. Drīzumā pēc maiņas Nica tika pie pendeles, bet Balotelli nomainījušais Alasans Pleā to nerealizēja. Pagāja gan tikai divas minūtes, kad Pleā tomēr pielika spēlei treknu punktu – 4:0. Ļoti pārliecinošu panākumu svinēja arī Francijas čempionātā trīs spēles pēc kārtas neuzvarējusī Lionas "Olympique", kas gan maču iesāka briesmīgi. "Montpellier izmantoja rupju kļūdu aizsardzībā, un Morgans Sansons jau ceturtajā minūtē sita zem vārtu pārliktņa (1:0).

Turpinājumā gan viss ritēja pēc lioniešu scenārija. Jau pēc dažām minūtēm 19 gadus vecais debitants Morgans Poatī pēc pārkāpuma pret Korentēnu Toliso saņēma absolūti nepelnītu sarkano kartīti, bet puslaika beigās mājinieki sešās minūtēs guva divus vārtus un pārņēma vadību. 36. minūtē Nabils Fekirs realizēja paša nopelnīto pendeli un "Ligue 1" guva pirmos vārtus kopš pagājušā gada augusta (1:1), bet pēc tam Toliso pēc stūra sitiena bija precīzs ar galvu (2:1).

Otrajā puslaikā Lionas "Olympique" pilnībā iznīcināja pretinieku aizsardzību. 58. minūtē Fekirs pēc sieniņas ar Rafaelu dubultoja pārsvaru (3:1), 71. minūtē Toliso no soda laukuma ārpuses pārsteidza vārtsargu un trāpīja tuvajā augšējā stūrī (4:1), bet četras minūtes vēlāk pretuzbrukumā punktu pielika Maksvels Kornē (5:1). Ieskaitot Eirokausus, pie piektā neizšķirta pēdējās sešās spēlēs tika "St.-Etienne", kas piedzīvoja murgainu sākumu Nantē – noraidījums, pendele un trīs piespiedu maiņas 11 minūšu intervālā -, tomēr spēja neielaist pendeli un mazākumā nosargāt punktu (0:0).

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Lille – Toulouse 1:2 (1:1) Baša 35' – Toivonens 12'79'
PSG – Dijon 3:0 (2:0) Langs 14'(s.v.) Kavani 27'(11m) Lukass 67'
Angers – Caen 2:1 (1:0) Ketkeofomfons 12' Ndojs 54' – Karamo 71'
Bastia - Nancy 0:0
Guingamp - Lorient 1:0 (0:0) Briāns 63'(11m)
Lyon – Montpellier 5:1 (2:1) Fekirs 36'(11m)58' Toliso 42'71' Kornē 76' – Sansons 4'
Metz - Bordeaux 0:3 (0:1) Malkoms 37' Labords 71' Telīns 76'(11m)
Nantes – St.-Etienne 0:0
Nice - Monaco 4:0 (2:0) Bess 18' Balotelli 31'69' Pleā 86'
Rennes - Marseille 22:00