29.06.2012. 00:02
Par 2012.gada Eiropas futbola čempionāta otru finālisti ceturtdien kļuva Itālijas futbola izlase, kas pusfinālā ar 2:1 (2:0) pārspēja Vācijas valstsvienību.

Itālijas izlasei uzvaru nodrošināja uzbrucēja Mario Balotelli divi gūtie vārti, bet mača izskaņā, realizējot 11 metru soda sitienu, vienīgos vārtus Vācijas vienībai guva Mesuts Ēzils.

Finālā svētdien Itālijas izlase spēkosies ar pašreizējiem Eiropas čempioniem Spānijas izlasi, kas savā pusfinālā pēcspēles sitienos uzvarēja Portugāli.

EURO 2012 laikā pēc katras spēles izvēlies savu Spēles Zvaigzni un nobalso!

Izvēlies DELFI spēles zvaigzni
---------- 1 Gianluigi Buffon 12 Salvatore Sirigu 14 Morgan De Sanctis 2 Christian Maggio 3 Giorgio Chiellini 4 Angelo Ogbonna 6 Federico Balzaretti 7 Ignazio Abate 15 Andrea Barzagli 19 Leonardo Bonucci 5 Thiago Motta 8 Claudio Marchisio 13 Emanuele Giaccherini 16 Daniele De Rossi 18 Riccardo Montolivo 21 Andrea Pirlo 22 Alessandro Diamanti 23 Antonio Nocerino 9 Mario Balotelli 10 Antonio Cassano 11 Antonio Di Natale 17 Fabio Borini 20 Sebastian Giovinco
---------- 1 Manuel Neuer 12 Tim Wiese 22 Ron-Robert Zieler 3 Marcel Schmelzer 4 Benedikt Howedes 5 Mats Hummels 14 Holger Badstuber 16 Philipp Lahm 17 Per Mertesacker 20 Jerome Boateng 2 Ilkay Gundogan 6 Sami Khedira 7 Bastian Schweinsteiger 8 Mesut Ozil 15 Lars Bender 18 Toni Kroos 19 Mario Gotze 21 Marco Reus 9 Andre Schurrle 10 Lukas Podolski 11 Miroslav Klose 13 Thomas Muller 23 Mario Gomez
Šīs spēles rezultāti

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, bet bumbas kontroli pakāpeniski pārņēma Vācija, kas jau piektajā minūtē izveidoja pirmo vārtu gūšanas iespēju. Centrējumu izdarīja Tonijs Kross, bet Sami Kediras sitiens tika bloķēts un rikošetā bumba nokļuva pie Itālijas vārtsarga Džanluidži Bufona. Desmitajā minūtē Andrea Pirlo izdarīja tālu piespēli Mario Balotelli, bet viņam bija grūti apspēlēt aizsargus. Vācijai bija vēl divas labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr Bufons abās reizēs glāba Itālijas vienību.

17.minūtē arī Itālijai beidzot bija laba izdevība atklāt spēles rezultātu, kad Rikardo Montolīvo izdarīja sitienu vārtu apakšējā stūrī, taču arī Vācijas vārtsargs Manuels Noiers spēlē iesaistījās sekmīgi. Ar to Itālija iesāka ofensīvu, kuras noslēgumā Antonio Kasāno uz vietas apspēlēja divus aizsargus un piespēlēja soda laukumā, kurā Balotelli ar galvu bumbu trieca vārtos. Pēc zaudētajiem vārtiem Vācija atkal vairāk spēlēja uzbrukuma zonā, bet uzbrukuma noslēgumi nekādi nepadevās, jo sitieni pa vārtiem bija vai nu neprecīzi, vai arī garām mērķim.

36.minūtē Montolīvo ar fantastisku piespēli uz aizmugures robežas atrada Balotelli, kurš pilnīgā vienatnē izdarīja spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī. Vācijas vārtsargs Noiers šajā situācijā nebija glābējs, bet Itālija šajā mačā sāka justies daudz drošāk. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar rezultātu 2:0 Itālijas labā.

Otro puslaiku Vācijas izlase iesāka ļoti aktīvi, veidojot vairākus uzbrukumus, bet 100% iespēja netika izveidota. Vācijas ofensīva bija liela, kas Itālijai deva iespēja uz pretuzbrukumiem, kad 60.minūtē Balotelli apspēlēja pretinieku aizsargu Filipu Lāmu, bet sita garām tālajam vārtu stūrim. Tūlīt teicama iespēja samazināt rezultāta pārsvaru bija uz maiņu nākušajam Marko Reisam, kurš izdarīja labu raidījumu no tiešā brīvsitiena, bet vēl labāk spēlēja Bufons, pārvirzot bumbu pāri vārtiem.

Puslaika vidū spēles gaita nedaudz izlīdzinājās, un Itālija nebūt nebija ierakusies aizsardzībā, bet meklēja iespējas palielināt pārsvaru. Tādas bija, bet neviena netika izmantota. Tikmēr Vācija pēdējās minūtēs atkal spēlēja aktīvāk, un izpelnījās 11 metru soda sitienu, jo itāļu aizsargs nospēlēja ar roku. 11 metru sitienu Ēzils realizēja pārliecinoši, bet Vācija šajā mačā tomēr nespēja izglābties un Itālija kļuva par otro finālisti.

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa