24.09.2016. 08:31
Ziemeļamerikā sākušās Kanādas junioru līgu sezonas, kurās veiksmīgi debitējuši latvieši. Rūdolfs Balcers guva uzvaras vārtus graujošajā panākumā, divus punktus savāca arī 17 gadus vecais Renārs Krastenbergs, kamēr aizsarga Kristiāna Rubīna kontā rezultatīva piespēle.

Ontārio Hokeja līgas regulāro čempionātu ar zaudējumu sāka "Oshawa Generals", kas viesos ar 3:4 atzina "Sudbury Wolves" pārākumu, lai gan mača ievadu aizvadīja daudz labāk. Ciemiņi izdarīja deviņus no pirmajiem desmit metieniem, un tas nesa taustāmu rezultātu - līdz 14. minūtei izdevās panākt 2:0. Otro ripu iemeta 17 gadus vecais latviešu debitants Renārs Krastenbergs.

Taču laukuma saimnieki otrās trešdaļas ievadā divās ar pusi minūtēs prata izvirzīties vadībā. "Oshawa Generals" atbildi parādā nepalika, panākot 3:3, un Krastenbergs izdarīja rezultatīvu piespēli, bet beigās labāki izrādījās "Sudbury Wolves" hokejisti. Latvieša kontā arī pozitīvs lietderības koeficients +1 un viens metiens pa vārtiem.

Rietumu hokeja līgā pie graujošas uzvaras tika "Kamloops Blazers", kas atklāšanas spēlē mājās ar 9:2 sasita "Kelowna Rockets". Otrās trešdaļas ievadā viesi panāca izlīdzinājumu, bet sekoja prettrieciens - trīs vārti 2:10 minūtēs. 3:1 panāca pirmās maiņas uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš vairākumā iemeta uzvaras ripu.

49. minūtē divkārtējais Norvēģijas čempions, kuru pērn draftēja Nacionālās hokeja līgas klubs Sanhosē "Sharks", rezultatīvi asistēja "Kamloops Blazers" septīto vārtu guvumā. Tādējādi Balcers maču pabeidza ar diviem punktiem, bet neitrālu lietderības koeficientu, jo atradās laukumā, kad viesi iemeta pirmo ripu.

Pirmajā maiņā spēlēja arī aizsargs Kristiāns Rubīns, kura pārstāvētais "Medicine Hat Tigers" izbraukumā ar 2:4 zaudēja "Lethbridge Hurricanes". Latvietis rezultatīvi piespēlēja komandas pirmo vārtu guvumā, kad otrās trešdaļas ievadā tika realizēts vairākums un samazināts deficīts līdz minimumam - 1:2. Arī viņš maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Kvebekas Junioru hokeja līgā, nespēlējot Mārtiņam Dzierkalam, kurš atrodas "Toronto Maple Leafs" nometnē, neveiksmi cieta "Rouyn-Noranda Huskies", kas mājās ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja "Sherbrooke Phoenix". Vakar sezona tika atklāta ar uzvaru.