10.06.2012. 21:01
Pasaules čempionātā motokrosā blakusvāģiem ceturtajā posmā - Čehijas "Grand Prix" - svētdien uzvaru izcīnīja Nīderlandes sportists Etjēns Bakss ar latvieti Kasparu Stupeli.

Līdz ar to Nīderlandes un Latvijas duets uzvarējis pēdējos divos čempionāta posmos pēc kārtas.

Bakss/Stupelis izcīnīja uzvaru abos finālbraucienos, bet otrais abas reizes bija deviņkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens no Nīderlandes, kurš sezonu sāka ar latviešu kantētāju Haraldu Kurpnieku, bet tagad sacenšas pārī ar savu tautieti Keniju van Gālenu.

Ceturtie kopējā ieskaitē bija pagājušā gada pasaules vicečempioni Jānis un Lauris Daideri, kuriem braucienos trešā un piektā vieta, bet piektajā vietā posma kopvērtējumā ierindojās beļģis Joriss Hendrikss ar latviešu kantētāju Kasparu Liepiņu, kuri braucienos ieņēma attiecīgi sesto un ceturto pozīciju.

Savukārt Māris Rupeiks un Elvijs Mucenieks ar astoto un piekto vietu braucienos kopējā ieskaitē ierindojās sestajā pozīcijā.

Kā ziņots, kvalifikācijas sacensībās sestdien priekšpēdējā, 23.pozīcijā, palika Mārtiņš un Kaspars Krievi, kuriem bija jāpiedalās "pēdējās cerības" braucienā. Tajā Krievi palika pēdējā, 24.pozīcijā, un pamatsacensībās nepiedalījās.

Kā ziņots, Kurpnieks pēc pasaules čempionāta pirmajā posmā piedzīvotā kritiena pārcietis abu roku plaukstas locītavu operācijas. Līdz brīdim, kad latvietis atveseļosies, kas gan varētu prasīt vairākus mēnešus, Vilemsens startēs pārī ar van Gālenu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderpozīcijā ar 176 punktiem atrodas Bakss/Stupelis, kuri par 37 punktiem apsteidz beļģa Jana Hendriksa ekipāžu. Joriss Hendrikss/Liepiņš tikuši pie 129 punktiem, kas dod piekto pozīciju, Daideri ar 119 punktiem ieņem septīto pozīciju, bet Rupeiks/Mucenieks ar 78 punktiem atrodas astotajā vietā.

Šogad pasaules čempionātā plānoti 11 posmi un 12.augustā sportisti arī viesosies Latvijā, kad sacensības tiks aizvadītas Ķeguma trasē.