21.07.2014. 08:27
Nīderlandes braucēja Etjēna Baksa un latviešu kantētāja Kaspara Stupeļa ekipāža svētdien izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta motokrosā blakusvāģiem piektajā posmā Vācijā.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Par sacensību uzvarētāju tika kronēta beļģa Bena Adriansena ekipāža, kas triumfēja abos braucienos, savukārt Bakss/Stupelis abas reizes bija otrie.

Tikmēr Beļģijas braucēja Jana Hendriksa un latviešu kantētāja Elvija Mucenieka ekipāža, kas sestdien izcīnīja augsto otro vietu kvalifikācijas sacensībās, šajā posmā bija 11.vietā. Ja pirmajā braucienā viņi bija trešie, tad tad otrajā jau braucējus piemeklēja tehniskas ķibeles, tādejādi pie punktiem netiekot.

Kā zināms, pirmajās pasaules čempionāta sacensībās šosezon piedalījās latviešu kantētājs Haralds Kurpnieks, kurš sacentās kopā ar Koenu Dekoru no Beļģijas. Viņi sestdien B kvalifikācijas grupā ierindojās 19.vietā, kas nedeva automātisku vietu pamatsacensībās, bet vēlāk sekojušajā pēdējās cerības braucienā viņi uz starta neizgāja.

Vācijā norisinājās piektais šīs sezonas posms. Līdz šim nav notikušo divi no paredzētajiem čempionāta posmiem - sezonas nomināli trešās sacīkstes Ukrainā tika atceltas valstī valdošās politiskās situācijas dēļ, bet nomināli sestais posms pagājušā nedēļā Beļģijā nenotika lielo lietavu dēļ.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līdere ar 224 punktiem ir Adriansena ekipāža, bet Stupeļa kantētā ekipāža izcīnījusi 190 punktus, kas ļāvis pakāpties uz otro vietu. Savukārt Hendrikss/Mucenieks ar 170 punktiem ir ceturtie.

Šī sezona aizrit bez līdz šim labākajiem Latvijas pilotiem. Kā ziņots, Māris Rupeiks pagājušās sezonas izskaņā notikušajā Nāciju kausā pēc kritiena guva ļoti smagas traumas un pagaidām par atgriešanos sportā vēl nedomā, bet brāļu Jāņa un Laura Daideru ekipāža izjuka, kad kantētājs Lauris tika pieķerts dopinga lietošanā.

Tāpat ļoti smagu galvas traumu pagājušās sezonas vidū guva Latvijas pilots Arnolds Sīlis, kurš sacensībās brauca ar savu brāli Gintu. Pēc negadījuma Arnolds Sīlis divus mēnešus pavadīja komas stāvoklī un arī šobrīd turpina rehabilitāciju.

Čempionāta turpinājumā notiks vēl piecas sacīkstes, bet 10.augustā posms tiks aizvadīts Ķeguma trasē «Zelta zirgs».

Nākamās sezonas čempionātā Latvija pēc ilga pārtraukuma gatavojas uzņemts divus pasaules čempionāta posmus.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties