15.12.2013. 16:46
„VEF-Rīga” VTB Vienotās basketbola līgas ietvaros aizvadījusi spēli pret Jāņa Blūma pārstāvēto Kazahstānas „Astana”, kurā tika piedzīvots zaudējums. Kenans Bajramovičs šajā spēlē guva gan drīz pusi no Rīgas komandas punktiem, proti, 35

VTB līgas spēlē Kazahstānā „VEF-Rīga” un „Astana” sākumsastāvos kopā izgāja trīs latvieši, proti, Kristaps Janičenoks un Artūrs Strēlnieks VEF rindās un Jānis Blūms „Astana” vienībā. Blūms jau pašā mača sākumā guva divus punktus ar sodu, bet vēl lielākas problēmas vefiešiem sagādāja nigēriešu centrs Olaseni Lavals, kurš jau pirmajā ceturtdaļā guva astoņus punktus (2p. 4/5), savāca septiņas atlēkušās bumbas un divreiz bloķēja VEF uzbrukumus.

Ar savu aktivitāti rezultātu līdzsvarā gan turēja Kenans Bajramovičs, un pēc pirmās ceturtdaļas 22:23. Tiesa, otrās ceturtdaļas sākumā Deriks Nikss un Dī Brauns izcēlās ar vairākām individuālām un nesekmīgām darbībām pēc kārtas, un astanieši veica izrāvienu 7:0. Pēc Ramūna Butauta pieprasītā minūtes pārtraukuma komanda gan atkal sāka veidot saspēli un izvirzījās vadībā 31:30.

Ar to gan „spēle kā pa viļņiem” nebeidzās, jo sekoja „Astana” veikts izrāviens 9:0, tiesa, Entuāna Robinsona pustālais metiens un VEF ātrais uzbrukums pēc Blūma kļūdas ļāva atkal sadeldēt pretinieku pārsvaru (37:39). Puslaika izskaņā Rīgas komanda pāris reizes iekrita aizsardzībā un to noslēdza ar 37:43.

Otrajā puslaikā VEF uzbrukumi arvien vairāk gāja caur Bajramoviča rokām, un bosnietis nepievīla, realizējot citu metienu pēc cita. Vadībā Rīgas komandai gan neļāva nostiprināties samērā vājā spēle aizsardzībā un sliktā precizitāte tālmetienos, kurus gan spītīgi turpināja izpildīt Dī Brauns.

Ceturto ceturtdaļu „Astana” uzsāka ar izrāvienu 8:0, kuru ievadīja Blūma tālmetiens, bet pēc tam grieķu izcelsmes amerikānis Pets Kalatess īsā brīdī iemeta divus tālmetienus, un VEF sešas minūtes pirms spēles beigām nokļuva zaudētājos ar 71:80. Mača izskaņā cerības uz uzvaru VEF komandai atgrieza Bajramovičs, gūstot savu 35. punktu, taču nākamajā uzbrukumā kļūdu pieļāva Robinsons un piedzīvots zaudējums ar 81:89.

Kenans Bajramovičs mačā guva 35 punktus un savāca 10 atlēkušās bumbas, 14 punktus pievienoja Robinsons, bet Nikss izdarīja 10 rezultatīvas piespēles. Pretinieku rindās 20 punkti serbam Branko Svetkovičam, bet Jānis Blūms mačā atzīmējās ar astoņiem punktiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

"VEF-Rīga" šis bija piektais zaudējums VTB līgā šīs sezonas deviņās spēlēs, savukārt "Astana" klubam trešā uzvara.

”Astana”- ”VEF-Rīga” 89:81 (23:22, 20:15, 19:26, 27:18)