22.11.2014. 20:20
Basketbola klubs "TTT Rīga" (7-0) sestdien, 22. novembrī, uzvarēja "1182 Tallinn" vienību (9-1) ar rezultātu 83:55 un kļuva par vienīgo nezaudējušo vienību Latvijas-Igaunijas līgā. Baiba Eglīte otrajā ceturtdaļā guva 15 punktus pēc kārtas.

TTT uzvarēja pretinieces septīto reizi pēc kārtas (savstarpējo spēļu bilance 7-1). Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda apspēlējusi Igaunijas klubus 22 spēlēs pēc kārtas, pietuvojoties SK “Cēsis” rekordam (23-0). “1182 Tallinn” otro sezonu pēc kārtas uzvarēja pirmajās deviņās Latvijas-Igaunijas līgas spēlēs, taču desmitajā cīņā cieta sakāvi.

TTT Rīga: Krastiņa, Krēsliņa, Eglīte, Veidere, Kūlīte1182 Tallinn: Piibur, Püü, Pokk, Mesila-Kaarmann, Köster

Aigara Neripa un Jāņa Nešpora komanda sāka labā tempā, piespiežot pretiniecēm pirmajā ceturtdaļā iesaistīt gandrīz visu sastāvu. TTT spēlētājas piecās minūtēs guva 13 punktus, lielāko daļu savācot Ievas Kūlītes un Kates Krēsliņas saspēles rezultātā. Kūlīte pārsteidza pretinieces, realizējot vairākus tālus divpunktu metienus no labās malas, savukārt Rūta Veidere realizēja pirmo tālmetienu – 13:2. Ceturtdaļas turpinājumā rīdzinieču precizitāte apsīka, taču aizsardzībā meitenes spēlēja godam. TTT pārķēra četras bumbas, turklāt viešņas iemeta tikai 2 no 16 metieniem. Summā 16:6.

Nākamajā ceturtdaļā “1182 Tallinn” spēlētājas pierada pie Olimpiskā sporta centra groziem, daudz biežāk trāpot metienus no spēles. TTT sastāvā ar lielu enerģiju spēlēja Rūta Veidere un Baiba Eglīte, saglabājot iniciatīvu rīdziniecēm. Pavērsiens notika ceturtdaļas vidū. Baiba Eglīte guva 15 (!) punktus pēc kārtas, panākot izšķirošo izrāvienu. Uzbrūkošā aizsardze desmit minūtes izcēlās ar 17 punktiem, savukārt puslaika pēdējā sekundē “buzzer-beater” tālmetienu iemeta Kate Krēsliņa – 41:20.

Ieva Kūlīte atklāja arī otrā puslaika rezultātu. Viņas metienam no groza apakšas sekoja tāls trāpījums divu punktu vērtībā, bet nākamajā uzbrukumā perimetrā izcēlās Ieva Krastiņa – 48:20. Kūlīte turpināja apdraudēt pretinieču grozu, gūstot divus punktus ar sodu un palielinot pārsvaru līdz 31 punkta atzīmei – 54:23. Pusstundas beigās rīdzinieces samazināja tempu, bet pēdējos divos uzbrukumos izcēlās Laura Puriņa. Vispirms viņa piegādāja bumbu groza apakšā Kitijai Štolcei, savukārt ceturtdaļas pēdējā sekundē iemeta “buzzer-beater” metienu divu punktu vērtībā – 64:37.

Igaunietes turpināja pretošanos līdz spēles beigām. Viņu pakaļdzīšanās centienus atvēsināja Ievas Krastiņas tālmetieni, tādējādi TTT pārsvars saglabājās 25-30 punktu robežās. Rīdzinieces beigās spēlēja ar rezervistēm, taču iznākumu tas neietekmēja.

TTT Rīga – 1182 Tallinn 83:55 (16:6, 25:14, 23:17, 19:18)TTT Rīga: Eglīte 25 (2p 9/16, 3p 0/1, 1p 7/9; 6ab, 5rp, 2bm), Kūlīte 20 (12ab), Krastiņa 11, Krēsliņa 9 (5ab, 7rp), Veidere 7 (6ab, 5pp), Celmiņa 4, Laksa 3, Puriņa 2, Štolce 2, Kovtun, Buša.1182 Tallinn: Köster 15 (10ab), Piibur 11 (8ab), Pokk 9 (11ab), Mesila-Kaarmann 6, Haas 6, Püü 4, Maaring 4, Ptitsona; Põldmaa.

Metieni no spēles: 31/68 vs 17/612p: 25/46 vs 15/513p: 6/22 vs 2/101p: 15/21 vs 19/29AB: 46 (11/35) vs 39 (11/28)RP: 18 vs 10Kļ.: 10 vs 12PB: 5 vs 5BM: 7 vs 2Personiskās piezīmes: 23 vs 22Starta piecnieki: 72 vs 45Rezerves: 11 vs 10

Līgas Alilujevas un Aināra Čukstes trenētā komanda cīņā pret igauņu juniorēm devās ar piecām debitantēm. Pirmā spēle U16 izlasē sestdien bija Ilvai Pļaviņai, Alisei Markovai, Baibai Čeverei, Lindai Čeverei un Marionai Tamsonei. Neraugoties uz pieticīgo precizitāti, cīņasspara meitenēm netrūka un intriga tika saglabāta līdz spēles beigām – 58:63 (24:19, 16:13, 9:11, 9:20).

Otrās ceturtdaļas vidū kadetes panāca 11 punktu pārsvaru – 36:25, kuru noturēja gandrīz līdz trešās ceturtdaļas beigām. Divdesmit devītās minūtes sākumā Luīze Šepte palielināja atrāvienu līdz trīspadsmit punktiem – 49:36, taču turpinājums piederēja igaunietēm. Rosalu tālmetiens un četri Kadri Annas-Lass punkti pēc kārtas dzēsa vairāk nekā pusi pārsvara – 49:43. Izšķirošajā ceturtdaļā Lass guva vēl deviņus punktus, pēdējā minūtē pārķēra bumbu un bloķēja metienu, panākot viešņām pirmo uzvaru turnīrā.

Latvijas U16 izlase: Kļaviņa 16, Šepte 13, Gulbe 13 (7ab), Salceviča 10, Pļaviņa 4, Meilus 2, Pozņaka, Markova, Baiba Čevere, Linda Čevere, Ozola, Tamsone.Audentes: Lass 23 (12ab, 5rp), Roosalu 12 (12ab), Tael 12, Tagapere 7, Kalda 5 (10ab), Adelbert 4, Aer, Ignatjeva, Nurm; Karpin.

Aivara Vīnberga komanda uzvarēja visās ceturtdaļās un nopelnīja piekto panākumu turnīrā. Pirmajā puslaikā mājiniecēm uzbrukumā veicās samērā pieticīgi – 32:19, toties nākamajās divdesmit minūtēs viņas sameta 50 punktus, nodrošinot uzvaru ar 33 punktu pārsvaru – 82:49 (18:8, 14:11, 26:18, 24:12).

Madara Gulbe izcēlās ar “double-double”, 16 punktiem pievienojot 10 atlēkušās bumbas. Daina Lazdeniece iemeta 4 no 10 tālmetieniem, pabeidzot spēli ar 25 punktiem.

RSU/Merks: Lazdeniece 25, Gulbe 16 (10ab), Aizsila 12 (4rp, 3pb), Langina 10, Puļļa 5, Frīdenberga 4, Vilde 4, Dimante 3 (5pb), Gūtmane 2 (5pp), Vorma 1, Kalniņa.AmEst Rapla: Kosk 19 (14ab, 4pb), Üprus 7, Kamp 7, Korjus 6, Viljus 4, Reissar 3, Sabala 2, Mutli 1, Tamm, Virma.

Izmantotie resursi:Homepage