14.08.2015. 22:27

, LSM.LV - Sports

Galvenais ir izdarīt secinājumus pēc kļūdām un censties nospēlēt labāk, sacīja Bagatskis. Viņš arī sagaida, ka pacietīgi būs gan spēlētāji laukumā, gan līdzjutēji, pagaidām nepievēršot pārāk lielu uzmanību komandas kļūdām, jo vēl ir laiks tās labot.

Bagatskis rēķinās, ka cīņā pret mājiniekiem papildus spriedzi sagādās līdzjutēji. Treneris piektdien vakarā vēl nevarēja pateikt, vai kas mainīsies sastāvā spēlē pret pieredzējušo Gruzijas izlasi. "Turpināsim līdzšinējo praksi, nepieskaņojoties pretinieka spēles niansēm," atgādināja treneris.

Savukārt spēlē pret Itāliju pirmajā puslaikā Latvijas izlasei bija daudz muļķīgu kļūdu aizsardzībā un lēmumos uzbrukumā, kuras itālieši ļoti meistarīgi izmantoja, sacīja Bagatskis, atgādinot, ka pretiniekiem sastāvā bija četri Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāji un vēl virkne basketbolistu ar Eirolīgas pieredzi.

"Viņi bieži mainījās un spēlēja viens pret vienu, izmantojot savus trumpjus. Kā jau teicu pirms spēles, īpaši negatavojāmies un nemeklējām kaut kādus taktiskos slazdus pretiniekiem, tāpēc mums kādā brīdī bija jāplīst. Tomēr daudzām lietām nebija attaisnojuma," cīņas pirmo pusi raksturoja Bagatskis.

Otrajā puslaikā Latvijas izlases spēles kvalitātē treneris saskatīja uzlabojumus - bija labāka aizsardzība, vairāk pamatotu un brīvu metienu, kuri neiekrita, tāpēc trešajā ceturtdaļā komanda neizmantoja iespēju aizķerties un samazināt atpalicību. "15 kļūdas 20 minūtēs – krietni par daudz," savu vērtējumu sniedza treneris.

Bagatskis gan atgādināja, ka nekāda traģēdija nav notikusi un viņš nebūtu ļoti priecīgs, ja trīs nedēļas pirms Eiropas čempionāta, Latvijas izlase uzbruktu ar tik augstu precizitāti, kādu parādīja Itālijas komanda. "Domāju, ka daļu punktu mums nozaga fiziskās formas “bedre” un nogurums, kas sakrājies pēc smagajiem treniņiem. Pārbaudes spēļu laikā no šīs bedres pakāpeniski rāpsimies ārā un gan jau precizitāte uzlabosies. Lai arī rezultāts neļauj runāt par labu spēli, tomēr bija epizodes, kad parādījām labu basketbolu. Kaut ko no tā, kā gribam spēlēt Eiropas čempionātā," pozitīvās iezīmes raksturoja treneris.

Vairāk Bagatski uztrauc konsekvences trūkums komandas spēlē. Vienādās epizodēs tā var nospēlēt trīs dažādos veidos un nekad nav droši zināms, kurš variants tiks izmantots, lai arī pareiza recepte ir tikai viena. Patlaban izlases mērķis nav par katru cenu katrā epizodē turēt laukumā labāko sastāvu, jo treneri vērtē, kādā virknējumā kurš jūtas vislabāk un kurš ar kuru nemaz nesader.

Jau vēstīts, ka spēlē pret itāliešiem Latvijas izlase piektdien zaudēja ar 63:82. Pārbaudes turnīra turpinājumā Latvijas izlase sestdien spēlēs pret Gruziju, bet svētdien - pret Igauniju. Abas spēles tiešraidē plkst. 17 varēs redzēt LTV7. Gruzīni pirmajā spēlē ar 90:55 uzveica Igaunijas izlasi.

Pēc atgriešanās no Gruzijas nākamās pārbaudes spēles izlasei paredzētas no 21. līdz 23.augustam Hamburgā, kur latvieši trešo reizi startēs Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā kopā ar mājiniekiem vāciešiem, Turcijas un Polijas basketbolistiem. Gatavošanās ciklu Bagatska vadītā komanda noslēgs ar pārbaudes spēli 29.augustā "Arēnā Rīga" pret Maķedoniju.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430