07.09.2015. 22:27
Lai gan Latvijas vīriešu basketbola izlase šajā Eiropas čempionātā trīs mačos izcīnījusi divas uzvaras, tas ir jāaizmirst, jo nekas vēl nav izdarīts, pēc panākuma pār Čehiju sacīja valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

  • Bertāns: Sagaidījām brīdi, kad salauzt spēli šodien
  • Kaspars Bērziņš: Treneri izvēlējās pareizu taktiku šodien
  • Svarīga uzvara pār Čehijas basketbolistiem! šodien

Svarīgā mačā pirmdien Latvija pieveica Čehiju ar rezultātu 72:65 (17:22, 23:11, 11:9, 21:23). Līdz ar to pēc trim kārtām pa divām uzvarām guvušas Lietuva, Beļģija, Latvija un Čehija, kas nozīmē aizraujošas noslēdzošās divas apakšgrupu turnīra kārtas.

«Mūsu bilance tagad ir 2-1, taču nu tas viss ir jāaizmirst. Redzējāt, ko Lietuva šodien paveica, zaudējot Beļģijai.

Vēl nekas nav izdarīts, neesam vēl aizbraukuši uz nākamo posmu.

Kad tas būs nodrošināts, tad gribēsies aizbraukt ar pirmo vietu grupā,» žurnālistiem sacīja Bagatskis. «Kā jau gaidījām, Čehija spēlēja ļoti ātri, pārejot no aizsardzības uzbrukumā. Tā ir ļoti gara un atlētiska komanda. Mūsu mērķis bija uzbrukt gudri, taču, ja spēsim laikā atgriezties aizsardzībā, viss būs labi. Ik pa brīdim mums veicās no soda metienu līnijas - čehu rezultatīvākie basketbolisti nespēja trāpīt.»

«Kaut arī Čehija ir ļoti atlētiska un pieredzējusi komanda ar augsta līmeņa basketbolistiem, katrai vienībai ir savas vājās vietas. Sapratām, ka mēs spēlēsim aizsardzībā tik labi, cik gudrs un pamatots būs mūsu uzbrukums un metieni. Turklāt viņiem vairāk nekā 50% uzbrukuma tiek virzīts caur saspēles vadītājiem un uzbrucējiem. Sākumā zonas aizsardzību pat negribējām tik daudz izmantot, taču izrādījās, Čehija tam nav gatava,» stāstīja speciālists. «Viņi ļoti labi jūtas kontakta spēlē. Galvenais uzdevums bija virzīt pustālo metienu, pēc tam paņemt bumbu un tikai tad domāt par uzbrukumu. Ar to viņi varbūt tika izsisti no ritma. Meta ierastie snaiperi, pēc tam neierastie. Protams, kādās situācijās mums paveicās. Nevar nospēlēt 40 minūtes vienu aizsardzību bez kritumiem. Bēdīgi bija tas, ka pašās spēles beigās, kad jau kontrolējām mača gaitu, mēs uz brīdi apstājāmies - kaut kur nepacēlām rokas, nesamainījāmies, nepalīdzējām, uzsitām nevajadzīgu sodu, tādejādi devām mazu cerību.

Jebkurā gadījumā mūsu uzdevums bija viņus apstādināt ātrajos uzbrukumos, jo viņi pārskrēja pāri Ukrainai, kā arī neļaut iesākt uzbrukumu no savas groza apakšas.»

Latvijas izlases galvenais treneris atklāja, ka viņš ar saviem kolēģiem strīdējies līdz diviem naktī par to, kādu sākuma piecinieku laist spēlē.

«Meklējām optimālos variantus, bet, kad pamodos no rīta, sapratu, ka tas, ko bijām nolēmuši, nestrādās. Līdz ar to vēlreiz bija kaut kas jāpamaina,» pauda Bagatskis, kurš starta pieciniekā izlaida Jāni Timmu, Jāni Strēlnieku, Dairi Betānu, Rolandu Freimani un Kasparu Bērziņu.

«Šoreiz spēle sākās ar to, ka nerespektējām pretinieku, lai gan tur spēlē augsta līmeņa basketbolisti no labākajām līgām. Nav citas tādas komandas, kur sākumsastāvā var iziet pieci divmetrinieki. Mums vajadzēja izmantot kaut ko savu un nepielāgoties viņiem. Protams, tas, ka spēlētāji bija uzvilkti no pirmā brīža, bija labi,» uzsvēra speciālists.

«Pēc spēles spēlētājiem teicu: Veči, atcerieties šīs emocijas - kad stāvējām laukuma centrā un visi skatītāji mums aplaudēja. Neko vairāk.»

Pirmdien negaidītu zaudējumu piedzīvoja potenciālā D apakšgrupas favorīte Lietuva, kas ar 74:76 pašā spēles izskaņā piekāpās Beļģijai.

«Redzējām, kā galotnē nospēlēja lietuvieši. Tā var sanākt, ja spēlētājs nekontrolē savas emocijas. Tā bija laba mācība. Ir viens metiens vai nav metiena,» pauda Bagatskis, norādot uz Lietuvas izlases saspēles vadītāja Manta Kalnieša kļūdu spēles pēdējās sekundēs.

Otrdien D apakšgrupas komandām nav iecerēts aizvadīts mačus, bet trešdien Latviju gaida tikšanās ar Ukrainu. Brīvdienu izlase gatavojas izmantot, apmeklējot zooloģisko dārzu.

«Teicām, ka skautingu uz Ukrainas spēli taisīs Rolands Freimanis un Žanis Peiners, viņi tomēr zina spēlētājus, kuri ir šajā izlasē. Tur nav nekādu pārsteigumu - zinām basketbolistus, treneri pazīstu 25 gadus. Viss it kā ir zināms, bet man to ir viegli runāt. Jautājums, kā informācija aizies līdz spēlētajiem un kā mēs to izmantosim,» sacīja Bagatskis.

«Visas D apakšgrupas komandas priecājas, ka var spēlēt vienā apakšgrupā ar mums. Protams, esam agresīvi un atbalsts tribīnēs mums palīdz. Pirms turnīra varbūt tas mani uztrauca, bet mēs mākam spēlēt, kad ir pilnas tribīnes. Tas mūs vienlaikus uzvelk un nomierina. Tādejādi apzināmies šo spēļu nozīmību,» piebilda speciālists.

Tikmēr Čehijas izlases galvenais treneris Ronens Ginsburgs pēc mača pauda vilšanos par cīņas iznākumu.

«Ir vilšanās, jo aizsardzībā lielāko daļu spēlējām neslikti. Dīvains mačs. Ja spēj no soda metiena līnijas iemest tikai 45%, kā arī netrāpīt brīvus metienus, tā ir vilšanās. Saprastu, ja metieni būtu grūti. Brīžiem aizsardzībā spēlējām tiešām labi, taču nekas nav beidzies,» kaujinieciski noskaņots bija Ginsburgs. «Latvija ir komanda, kas vienas minūtes laikā var iemest daudz punktu. Izšķirošais brīdis bija trešajā ceturtdaļā, kad abām izlasē ilgu laiku neizdevās gūt punktus. Pirmā, kas guva, salauza cīņas gaitu.»

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās pilsētās - Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā.

Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties