07.09.2015. 21:10

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Bagatskis pēc spēles žurnālistiem pretiniekus raksturoja kā atlētisku un pieredzējušu komandu, kura spēlē ātru basketbolu, tāpēc Latvijas izlases uzdevums bija spēlēt gudri uzbrukumā, no kā arī veidotos spēle aizsardzībā.

"Pēc statistikas čehi spēlē ļoti agresīvi, taču katrai komandai ir savas vājās vietas. Mūsu uzdevums bija neļaut viņiem spēlēt groza tuvumā. Basketbolistiem teicām, ka mums spēle sāksies tā, kā sāksim ar uzbrukumu. Uzsvērām, ka mēs tik labi spēlēsim aizsardzībā, cik gudrs un pamatots būs mūsu uzbrukums, cik pamatoti būs metieni," skaidroja Bagatskis.

"Sākumā mēs pat negribējām tik daudz izmantot zonas aizsardzību, bet varēja redzēt, ka viņi [čehi] tam nav gatavi. Čehi labi jūtās kontaktspēlē, bet ja viņiem tiek dota tāda kā pusbrīvība, ja viņi tiek virzīti uz pustālo metienu, tad ir izsisti no ritma," norādīja Bagatskis.

Treneris neslēpa, ka Latvijas izlasei ir arī veicies, jo pretinieki izmantojuši visas iespējas, mainījuši sastāvu, sūtot laukumā savus snaiperus, taču arī brīvi metieni lidojuši garām grozam.

"Bēdīgi, ka pašās spēles beigās uz brīdi atslābinājāmies, kas viņiem [čehiem] iedeva maziņu cerību. Jebkurā gadījumā, mums bija uzdevums viņus apstādināt ātrajos uzbrukumos, jo iepriekšējā mačā viņi "pārskrēja" pāri Ukraina. Tāpat kā jau teicu, uzdevums bija neļaut iesākt uzbrukumu no groza apakšas caur saspēles vadītāju. Tas izdevās," savas komandas spēlētājus uzslavēja Bagatskis.

Komanda spēli iesāka mainītā sākumsastāvā, par kuru treneri pirms cīņas daudz sprieduši. "Līdz diviem naktī sēdējām, domājām, oponējām, strīdējāmies, meklējām optimālos variantus. Sākumā parādījās cits, taču no rīta, kad pamodos, sapratu, ka tas, ko esam nolēmuši nebūs, un ir kaut kas vēlreiz jāpamaina. Viss, kas notiek, ir uz labu. Svarīgi bija, ka mēs nerespektējām pretiniekus, jo viņiem ir bijušies NBA, Spānijas, Turcijas līgu spēlētāji. Ļoti pieredzējusi komanda, kura zin, kā spēlēt. Čehija ir viena no labākajām komandām grupā, taču mums vajadzēja meklēt savu iespēju, nevis domāt par pretiniekiem".

Bagatskis bija gandarīts, ka spēlētāji bija labā nozīmē uzvilkti jau no pirmā brīža, cīnījušies sevi netaupot un tas arī nospēlēja lielu lomu uzvaras gūšanā.

Otrdien čempionāta pirmajā posmā ir vienīgā brīvā diena, kuru komanda izmantos, lai dotos kādā kopīgā pasākumā. "Iesim uz zoodārzu lāci skatīties. Mums ar vienu lāci [fiziskās sagatavotības treneri Viktoru Lāci] komandā par maz," jokoja labā garastāvoklī esošais Bagatskis. "Jebkurā gadījumā, būs komandas pasākums, visi kopā iesim kaut kur. Svarīgi, kādi būs laika apstākļi pēcpusdienā. No rīta spēlētājiem būs brīvs un atpūta, bet vienlaicīgi tas nenozīmē, ka viņi var kaut kur iet, vai kaut ko darīt," Bagatskis uzsvēra, ka pārāk atslābināties nevienam nebūs ļauts, jo darbs jau vēl nav paveikts. "Vēl jau nekas nav izdarīts, mēs neesam aizbraukuši uz nākamo posmu," viņš piebilda.

Nākamā pretiniece - Ukraina, viņam un palīgam Artūram Štālbergam ir lieliski zināma, jo iepriekš abi ir strādājuši šaja valstī. "Tur [Ukrainas izlasē] nav nekādu pārsteigumu, mēs zinām spēlētājus, viņu treneri [Jevhenu Murzinu] es pazīstu 25 gadus. Viss it kā ir zināms, taču kas cits ir, kā informācija aizies līdz spēlētājiem un kā mēs to izmantosim," piebilda Bagatskis.

Čehijas izlases galvenais treneris Ronens Ginzburgs pēc zaudējuma bija sarūgtināts, jo īpaši par daudzajiem neizmantotajiem brīvajiem metieniem. "Šī bija dīvaina spēle - ja aizmet garām sarežģītu metienu, tā ir viena lieta, bet ja nespējam iemest brīvus metienus, tas ir kas cits. Sākām labi, taču spēles otrajā pusē mūsu sniegums gāja uz leju. Izšķirošā bija trešā ceturtdaļa, kad abas komandas ilgu laiku nespēja gūt punktus, līdz Latvijai izdevās atrauties. Zinājām, ka Latvija īsā laikā var iemest daudz punktu, trāpīt no tālienes, taču paši nespējam viņus apstādināt," skaidroja Ginzburgs.

Jau ziņots, ka sestdien Latvija ar 78:67 uzvarēja Beļģiju, bet svētdien ar 49:68 atzina Lietuvas pārākumu.

D grupā uzvaru un zaudējumu bilance 2-1 ir četrām komandām - Čehijai, Beļģijai, Lietuvai un Latvijai, savukārt Igaunijai un Ukrainai katrai ir pa diviem zaudējumiem.

EČ grupu turnīrā Latvijas valstsvienība vēl sacentīsies ar Ukrainas (9. septembrī) un Igaunijas (10. septembrī) komandām. Abu šo spēļu sākums "Arēnā Rīga" plkst.18.30.

Pārējie trīs sešnieki sacenšas Monpeljē (Francijā), Berlīnē (Vācijā) un Zagrebā (Horvātijā). Katras grupas četras labākās komandas turpinās cīņu EČ finālturnīra otrajā posmā, kas no 11. līdz 20.septembrim notiks Lillē (Francijā). Čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3.-7.vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram. Astotdaļfinālā D grupas četras labākās komandas tiksies ar C grupas četrām labākajām vienībām.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties