11.03.2014. 23:35
Ainara Bagatska, Oskara Ernšteina un Jāņa Strēlnieka pārstāvētais Kijevas basketbola klubs "Budivelnik" otrdien, 11. martā, Parīzē uzvarēja Francijas čempionus "Nanterre" ar rezultātu 76:71, divu spēļu summā pārspēja sāncenšus ar 162:153 un otro gadu pēc kārtas iekļuva Eiropas kausa ceturtdaļfinālā.

Pirmajā astotdaļfināla spēlē Kauņā “celtnieki” uzvarēja francūžus ar plus četri – 86:82. Tāds pārsvars neļāva atslābināties arī otrajā tikšanās reizē, jo bija skaidrs, ka dueļa liktenis izšķirsies tieši Francijas galvaspilsētā.

Kijevas basketbolistiem izdevās ļoti sekmīgs starta izrāviens, desmit minūšu laikā iegūstot desmit punktu pārsvaru – 22:12. “Nanterre” pirmajā puslaikā nekādi nespēja izmantot vienu no saviem trumpjiem, netrāpot nevienu no deviņiem tālmetieniem. Šo robu atlētiskie francūži centās kompensēt ar agresīvu spēli soda laukumā, taču Lavrinoviča, Sammersa un Drozdova pašaizliedzīgā cīņa par bumbām neļāva mājiniekiem gūt pārsvaru arī šajā elementā.

Uzbrukumā “Budivelnik” centieni veidojās ap tradicionālo asi Strēlnieks-Sammerss-Lavrinovičs. Latviešu saspēles vadītājs pirmajā puslaikā iemeta abus tālmetienus, savukārt lietuviešu centrs šajā laikā izprovocēja sešas pretinieku piezīmes, guva astoņus punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Puslaika atpūtā kijevieši devās ar plus deviņi spēlē un +13 summā – 39:30.

Otrajā puslaikā situācija mainījās. “Nanterre” spēlētāji (Mīčems, Gladirs) sāka trāpīt no perimetra un pēc pirmajām veiksmēm no distances uzbruka vēl biežāk. Daudz pamanāmāks uzbrukumā nekā pirmajā spēlē bija kādreizējais “VEF Rīga” uzbrucējs Vils Danielss. Neskatoties uz to, “Budivelnik” izturēja mājinieku trešās ceturtdaļas ofensīvu, palielinot pārsvaru līdz trīspadsmit punktiem spēlē un septiņpadsmit summā – 57:44.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Sammersa un Šalengas tālmetieniem “Budivelnik” panāca lielāko pārsvaru – 65:48, tomēr cīņa vēl nebija galā. Trīs Mīčema un Tomasa tālmetieni trīs minūšu laikā atjaunoja “Nanterre” cerības (67:59), bet minūti vēlāk mājinieki pietuvojās vēl tuvāk – 67:63. Īstajā brīdī francūžus atvēsināja Darjušs Lavrinovičs, ar trīs gūtiem punktiem summā atjaunojot plus vienpadsmit, tomēr spriedze nerimās līdz pēdējām sekundēm.

Divdesmit sekundes pirms pamatlaika beigām starpība saruka līdz minimumam – 72:71, taču izšķirošajos brīžos “celtnieki” parādīja aukstasinību uz labdarības līnijas. Vispirms Lavrinovičs pēc tam Drozdovs iemeta abus soda metienus, bet Mīčema kļūda laupīja pēdējās “Nanterre” cerības uz labvēlīgu iznākumu. “Budivelnik” uzvarēja ar 76:71, savukārt divu spēļu summā apspēlēja Francijas čempionus ar plus deviņi.

Jānis Strēlnieks 29:14 minūtēs guva astoņus punktus (3p 2/3, 1p 2/2), izcīnīja trīs bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu, ieguva labāko +/- rādītāju 14 un nopelnīja lietderības koeficientu 9.

Darjušs Lavrinovičs 15 punktiem pievienoja deviņas atlēkušās bumbas un desmit izprovocētas piezīmes, savukārt Sammerss izcēlās ar 18 punktiem un sešām izcīnītām bumbām zem groziem. Jāatzīmē arī Artūrs Drozdovs – astoņi punkti un septiņas bumbas.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048