18.08.2013. 23:24
Latvijas vīriešu valstsvienība pārbaudes spēlē Horvātijas pilsētā Dubrovnikā zaudēja mājinieku izlasei – 66:81 (14:21, 32:40, 57:66). Pirmdien abas komandas tiksies vēlreiz. Latvijas un Horvātijas izlases gatavojas Eiropas čempionātam, kas četrās Slovēnijas pilsētās sāksies 4.septembrī.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

„Saskaņā ar nu jau izveidojušos tradīciju, sākām slikti. Trūka asuma, agresivitātes. Tendence ir pamanīta un cenšamies kaut ko mainīt, taču pagaidām bez panākumiem. Šoreiz kaut kāds skaidrojums varēja būt ilgais un nogurdinošais ceļojums. Taču – šādās grūtībās rūdās gan spēlētāji, gan komanda.

Pēc 10:21 pamodāmies, sakārtojām gan aizsardzību, gan uzbrukumu un otrajā ceturtdaļā jau kontrolējām spēles gaitu. Izvirzījāmies vadībā, taču izgāzām pašu ceturtdaļas galotni. Pēdējā minūtē neizdarījām nevienu metienu, un horvāti par katru kļūdu mūs tūlīt nežēlīgi sodīja. Ukičs, Bogdanovičs, Tomičs – šie Eirolīgas spēlētāji apstiprināja, kas viņi ir. Savukārt mēs pret viņiem aizsargājāmies pārāk maigi (soft).

Trešajā ceturtdaļā vairākkārt samazinājām rezultāta starpību, tomēr pretiniekus vairs nepanācām. Vēl divas minūtes pirms spēles beigām bija sešu punktu starpība, taču galotni izgāzām.

Rezumējot – pagari normālas spēles fragmenti, un īsi krīzes brīži, kas izmaksā ļoti dārgi. Iespējams, tieši šādā veidā krājas pieredze, kas kādreiz dos pozitīvu efektu. Ceru, ka drīz. Ir pretenzijas par spēli uzbrukumā, kur lielais trīspunktnieku skaits norāda uz tieksmi meklēt vieglākos ceļus. Diemžēl pievīla precizitāte.

Spēlēja visi divpadsmit pieteiktie un atsevišķu spēlētāju sniegumu nekomentēšu. Tie, kuriem veicās labāk, spēlēja vairāk. Statistika ir diezgan daiļrunīga. Rīt būs jauna spēle un jauna noderīga pieredze.”

Latvijas valstsvienības statistika un spēļu grafiks: basket.lv/viriesu_izlase/show-nt-team