15.02.2014. 16:40
Latvijas treneru Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina, kā arī aizsarga Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Kijevas "Budivelnik" vienība sestdien Ukraunas superlīgas spēlē ar rezultātu 89:80 pieveica "Ferro-ZNTU" basketbolistus, tiekot pie 12. uzvaras sezonā. Tikmēr Turcijā ar mainīgām sekmēm šodien spēlēja Kristaps Valters, gan Kaspars Kambala.

Savulaik "Baronā" spēlējušais centrs Mihails Aņisimovs aizvadīja labāko spēli sezonā (20 punkti, 17 atlēkušās bumbas, deviņas izprovocētas piezīmes, lietderības koeficients +35), Ainara Bagatska vadītā "Budivelnik" otro puslaiku uzvarēja ar 51:30, atspēlējoties no mīnusiem un svinot panākumu pret "Ferro-ZNTU" savu līdzjutēju priekšā ar rezultātu 89:90.

Jānis Strēlnieks cīņā iesaistījās no rezervistu soliņa, spēlēja 26 minūtes un piecas sekundes, guva piecus punktus (2p. 1/2, 3p. 1/5), atdeva sešas rezultatīvas piespēles, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, reizi pārtvēra bumbu, reizi kļūdījās, reizi izprovocēja noteikumu pārkāpumu un saņēma trīs piezīmes.

"Budivelnik" ar 12 uzvarām 18 spēlēs atrodas trešajā pozīcijā turnīra tabulā.

Šodien neveiksmi Turcijas čempionātā piedzīvoja Ankaras ''TED Aykon'', kas savā laukumā ar rezultātu 70:75 piekāpās BK ''Ventspils'' nesenajiem pāridarītājiem FIBA Izaicinājuma kausā - ''Royal Hali Gaziantep''. Kristaps Valters spēli sāka ''Aykon'' pamatsastāvā un nepilnās 16 minūtēs atzīmējās ar trim punktiem (2p. - 1/2, 3p. - 0/3, 1p. - 1/2), trim rezultatīvām piespēlēm, vienu pārķertu bumbu un trim noteikumu pārkāpumiem. Šodienas panākums ''Gaziantep'' vienībai ļāvis turnīra tabulā noķert Valtera klubu - abas komandas ar bilanci 8-10 nu ieņem dalītu septīto - devīto vietu 16 komandu konkurencē.

Uzvaru pagarinājumā šodien izcīnīja cits Ankaras klubs ''DSI Era'', kas Turcijas otrās līgas spēlē ar 81:75 pārspēja Antālijas basketbolistus. Kaspars Kambala spēli sāka sava kluba pamatpieciniekā un laukumā pabija 34 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus (2p. - 3/10, 1p. - 2/2), izcīnīja desmit atlēkušās bumbas (četras pie pretinieku groza), atdeva trīs rezultatīvas piespēles, četrreiz pārkāpa noteikumus un pieļāva trīs kļūdas. Šī bija latviešu spēka uzbrucēja/centra mazrezultatīvākā spēle šajā TBL2 sezonā, taču Kambalas komanda tika pie 14. panākuma (14-7), kopvērtējumā pakāpjoties uz piekto vietu 18 komandu konkurencē.

Izmantotie resursi:Суперліга. Асоціація баскетбольних клубів...Türkiye Basketbol Ligleri Resmi Web Sitesi |...