11.01.2014. 22:38
"Iepriekšējā spēlē pret "Azot", kad 13 minūtes pirms beigām zaudējām ar 22 punktu starpību, klājās smagāk. Šodien biju pārliecināts, ka uzvarēsim," izcīnot desmito uzvaru un nostiprinoties Superlīgas vadošo komandu desmitniekā, teica Kijevas basketbola kluba "Budivelnik" galvenais treneris Ainars Bagatskis.

"Kā jau bija gaidāms, spēle izvērtās smaga. Tikai aizvakar atgriezāmies no ceļojuma uz Turciju. Pirms spēles norādījām uz slikto iepriekšējā cīņā, kad pirms 12 dienām neticamā veidā izglābāmies. Divas pamatlietas – jāspēlē viens pret vienu un ātri jāatgriežas aizsardzībā. Atgriezties paspējām, taču “Azot” saimniekoja zem abiem groziem: mūsu pusē viņi savāca 20 bumbas, savā – 19. Brīžiem varēja just, ka pretinieki iegūst otrās iespējas metienus. Šo iemeslu dēļ savā rīcībā ieguvām mazāk uzbrukumu, īpaši pirmajā puslaikā.

Iemest 44 punktus nav slikti, taču puslaikā ielaist 46 punktus – tā ir katastrofa. Pēc pārtraukuma izrādījās, ka neesam izdarījuši secinājumus un “Azot” pārsvars sasniedza deviņus punktus. Saprotot, ka var atkārtoties pagājušajā gadā piedzīvotā situācija, savācāmies un īsā laikā izdarījām nepieciešamo. Beigās viss izrādījās loģiski. Kā jau teicu, pret “Azot” spēlēt ir nepatīkami, tiem puišiem un trenerim ir, ko pierādīt. Labi, ka tikām galā.

Basketbolā treneris var mācīt un stāstīt. Tomēr divas lietas iemācīt ir grūti. Pirmkārt, spēli aizsardzībā viens pret viens – tur visu nosaka gribas spēks, fiziskā sagatavotība un pašcieņa. Otrkārt, cīņa par atlēkušajām bumbām. Nedrīkst zaudēt modrību, pazaudēt pretspēlētāju no redzesloka. Var patraucēt, pabiedēt, viegli iedunkāt. Šajā ziņā mums ir problēmas.

Galotnē spēlējām piesardzīgi. Teicu puišiem, ka strīdīgās situācijās labāk nesaņemt piezīmes – Darjušam bija četri pārkāpumi, Sammersam tāpat, Eiherns spēli pabeidza ar piecām piezīmēm. Nevajag tikt pie muļķīgām piezīmēm. Brīžiem spēlētāji to saprata, brīžiem – nē. Viss kā parasti."

Izmantotie resursi:Новости спорта: футбол, хоккей, бокс,...CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties