03.02.2015. 14:52
Latvijas vīriešu basketbola izlases kandidātu sarakstu septembrī Rīgā gaidāmajam Eiropas čempionātam (EČ) paziņot vēl ir pāragri, otrdien preses konferencē žurnālistiem sacīja valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

  • Ukrainas NBA centrs Lens: Rīgas grupa nav prognozējama 2015. g. 28. janvāris
  • Bagatskis pagarinājis līgumu ar Krievijas komandu «Ņižņij Novgorod» 2014. g. 30. decembris

Treneris norādīja, ka galvenais iemesls, kāpēc viņš uz vienu dienu ieradies Rīgā, bija tikšanās ar Latvijas valsts prezidentu Andri Bērziņu, kur otrdien notika Melngalvju namā.

«Manuprāt, ir pāragri runāt par kandidātu sarakstu. Primārais, lai spēlētāji visas domas un enerģiju veltītu saviem klubiem. Viņiem jāspēlē daudz minūšu un jābūt produktīviem. Pieredze rāda, ka tik ātri publicēt paplašinātu kandidātu sarakstu nav vajadzības. Pienāks sezonas beigas - aprīlis, varbūt maijs, tad arī saraksts būs,» sacīja Bagatskis, kurš arī pajokoja, ka kandidātu sarakstu nav izdevies uzzināt pat valsts prezidentam.

«Bērziņa kungs izrādīja interesi apmeklēt spēles. Tiek sastādīts plāns, lai viņš to var apvienot ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem. Priecē, ka ir interese. Varu nojaust, uz kurām spēlēm biļetes jau ir izpārdotas.

Svarīgi, lai mūsu līdzjutēju būtu vairāk un būtu skaļāki par kaimiņvalstu pārstāvjiem,» uzsvēra Bagatskis.

«Kaut arī čempionāts notiks Rīgā, sagatavošanās plāni nekļūs īpašāki. Būs interese par mums un liela mediju uzmanība. Spēlētāji būs vairāk motivēti, kaut gan visi spēlētāji, kuri spēlējuši izlasē, vienmēr bijuši motivēti,» teica treneris.

«No galvas jāizmet doma, ka mums ir viegla grupa. Igauņi ir ļoti priecīgi, ka viņi spēlēs Latvijā. Es zinu, kāds noskaņojums ir Beļģijā un Čehijā, tur visi ir sajūsmā, ka būs jāspēlē pret mums. Mums ir jāizdara viss, kas no mums atkarīgs, lai pēc spēles būtu labs noskaņojums.

Spēles nebūs viegla pastaiga, ja kāds tā domā, tad varu to pierādīt ar faktiem, statistiku un tā tālāk,» norādīja Bagatskis.

«Nav viegli savienot darbu klubā ar izlasi. Esmu pateicīgs iepriekšējām komandām un arī tagadējam klubam par sapratni un atbalstu. Es viņus informēju, kāds ir mans statuss valsts izlasē, - tas priekš manis ir svarīgi,» sacīja treneris.

Bagatskis ir arī Krievijas kluba «Ņižņij Novgorod» galvenais treneris. Viņa vadītā komanda pagājušajā svētdienā VTB Vienotās līgas mačā viesos Tallinā ar rezultātu 76:110 piekāpās vietējai «Kalev» vienībai, kas ar lielisku precizitāti trāpīja trīspunktu metienus. «Tā bija ļoti laba mācība un noderēs arī izlases kontekstā. Igauņiem ātra spēle un precīzi trīspunktnieki ir vienīgais arguments, kā viņi var mūs pārspēt,» uzskata Bagatskis.

No 5. līdz 10. septembrim «Arēnā Rīga» Latvijas valstsvienība spēlēs ar Beļģijas, Lietuvas, Čehijas, Ukrainas un Igaunijas izlasēm. Četras labākās komandas iegūs tiesības piedalīties izslēgšanas turnīrā, kas no 12. līdz 20. septembrim risināsies Lillē (Francijā). Turnīra laikā Rīgā viesosies vairāki tūkstoši basketbola cienītāju no Igaunijas un Lietuvas.MS GYM, SIA Jaunā 16, Jēkabpils, LV-5201
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties