06.08.2015. 18:33

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Bagatskis vēlas izlases kandidātos saglabāt 13 vai 14 spēlētājus līdz pat pirmajai cīņai Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas Rīgā paredzēta 5.septembrī pret Beļģiju. Latvijas izlase turpina gatavoties 17 kandidātu sastāvā un trenējas "Arēnā Rīga", bet pēc pirmajām pārbaudes spēlēm Bagatskis atteiksies no diviem vai trim spēlētājiem. Turpmākais kandidātu skaits būs atkarīgs no tā, vai izlasē būs kādas problēmas ar spēlētāju veselību.

Pirmajā spēlē pret Polijas izlasi Latvijai būs viens spēlētāju virknējums, turpretim otrajā spēlē treneri aizstās četrus līdz piecus basketbolistus ar citiem spēlētājiem un laukumā dosies pavisam cits sastāvs. Bagatskis paskaidroja, ka tas nepieciešams, lai pārbaudītu visu spēlētāju varējumu, paturot prātā iespējamos virknējumus Eiropas čempionātā un basketbolistu iespējamo lomu komandas rokrakstā.

Par dažu spēlētāju varējumu Bagatskim nav īstas skaidrības, tādēļ viņiem vienā no pirmajām divām pārbaudes cīņām dos lielu spēles laiku, lai redzētu, kas kurš ir. Treneris gan atzina, ka profesionālajā sportā nav iespējams visiem kandidātiem nodrošināt pilnīgi vienādas iespējas sevi parādīt.

Polija un Slovēnija jau aizvadīja pārbaudes spēles, savukārt Latvijas izlase nule kā beigusi gatavošanās posmu, kurā bija liels uzvars uz fizisko sagatavotību. Tādēļ Bagatskis uzsvēra, ka galvenais būs savas spēles kvalitāte, bet pretinieku sniegums pārbaudes cīņās nav būtisks rādītājs.

Bagatskis arī neredz nepieciešamību ko mainīt komandas kapteiņa lomā, kur stabili iejuties Jānis Blūms. Taču pēc komandas aptaujas treneris iecels Blūmam palīgus.

Valstsvienības gatavošanās plānā ir paredzētas deviņas pārbaudes spēles. Pēc pirmā trīs komandu turnīra Latvijas izlase no 14. līdz 16.augustam piedalīsies pārbaudes turnīrā Tbilisi, spēlējot ar Gruzijas, Itālijas un Igaunijas izlasēm. Savukārt no 21. līdz 23.augustam latvieši Hamburgā trešo reizi startēs Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā, kurā piedalīsies arī mājinieki vācieši, Turcijas un Polijas basketbolisti. Gatavošanās ciklu Bagatska vadītā komanda noslēgs ar pārbaudes spēli 29.augustā "Arēnā Rīga" pret Maķedoniju.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 6.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties