04.06.2015. 15:13

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Bagatskis uzsvēra, ka izlases kodols būs tie spēlētāji, kuri spēlē viņa vadībā kopš 2010.gada, taču būs arī papildinājumi. "Vienmēr esmu teicis, ka izlasei vajadzīgas svaigas asinis un enerģija," sacīja Bagatskis.

Smits ieguvis Latvijas pilsonību. Bagatskis norādīja, ka iniciatīva nākusi no spēlētāja aģenta.

Treneris arī uzslavēja, ka vairāki spēlētāji aizvadījuši labas sezonas Latvijas Basketbola līgā - Lauris Blaus un Dāvis Rozītis.

Latvijas izlases otrais sastāvs aizvadīs trīs treniņus, un pēc tam 22.-23.jūlijā Klaipēdā spēlēs pret Tunisijas izlasi. Pēc tam četri līdz pieci spēlētāji turpinās trenēties ar pirmo sastāvu. "Visiem spēlētājiem būs vienādas iespējas sevi parādīt," norādīja Bagatskis, kurš grib pārbaudīt spēlētāju meistarību un lietderību pirmajai komandai.

Izlases pirmajā sastāvā negaidīti iekļauts Ojārs Siliņš. "Viņa statistika varbūt nav iespaidīga, taču viņš ir ļoti labs komandas spēlētājs," norādīja treneris.

Bagatskis cer arī uz Kristapa Porziņģa palīdzību, kurš šobrīd ASV gatavojas Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) jauno spēlētāju draftam, kas notiks 25.jūnijā.

Porziņģis trešdien intervijā ASV žurnālistam sacīja, ka neviens negrib braukt "uz to sūda Latviju", taču vēlāk publiski atvainojās Latvijas tautai. "Vakardienas negadījums vairāk ir "mediju cepiens", kas nav saistīts ar realitāti," uzskata Bagatskis. "Vai viņš varēs spēlēt izlasē, tas ir atkarīgs no viņa," piebilda treneris.

Bagatskis norādīja, ka treneri un spēlētāji izvirzīs sev visaugstākos mērķus. "Visus šos pēdējos gadus esam bijuši neērts pretinieks. Esam kļuvuši pieredzējušāki. Viss būs atkarīgs no mums pašiem un sestā spēlētāja [līdzjutējiem]", sacīja treneris.

No 14. līdz 16.augustam Latvijas izlase piedalīsies pārbaudes turnīrā Tbilisi, spēlējot ar mājinieku Gruzijas, Itālijas un Igaunijas izlasēm.

No 21. līdz 23.augustam Latvijas izlase trešo reizi startēs Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā, kurā piedalīsies arī Vācijas, Turcijas un Polijas vienības.

2015.gada EČ finālturnīra grupu turnīrā Latvijas valstsvienība spēļu secībā sacentīsies ar Beļģijas (5.septembrī), Lietuvas (6.), Čehijas (7.), Ukrainas (9.) un Igaunijas (10.) komandām (visu spēļu sākums "Arēnā Rīga" plkst.18.30).

EČ finālturnīru iepriekš bija paredzēts rīkot Ukrainā, taču valstī nestabilās politiskās situācijas dēļ sacensību organizēšanu Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļa pērn jūnijā uzticēja Latvijai, Vācijai, Horvātijai un Francijai.

Latvijas valstsvienības kandidāti dalībai EČ:

Pirmais sastāvs:

Jānis Strēlnieks ("Brose Baskets", Vācija), Dairis Bertāns ("Bilbao Basket", Spānija), Jānis Blūms ("Panathinaikos", Grieķija), Žanis Peiners (BK "Ventspils"), Kristaps Janičenoks (BK "Ventspils"), Jānis Timma ("VEF Rīga"), Ojārs Siliņš ("Reggio Emilia", Itālija"), Mareks Mejeris ("VEF Rīga"), Kristaps Porziņģis ("Baloncesto", Spānija"), Rolands Freimanis ("Unics", Krievija), Kaspars Bērziņš (Krasnije Kriļja", Krievija), Ronalds Zaķis ("VEF Rīga"), Andrejs Šeļakovs (BK "Jēkabpils")

Otrais sastāvs:

Ingus Jakovičs ("VEF Rīga"), Dāvis Lejasmeiers (BK "Ventspils"), Kaspars Vecvagars ("Žalgiris", Lietuva), Aigars Šķēle (BK "Valmiera"), Rihards Kuksiks (Ņižņij Novgorod", Krievija), Mārtiņš Laksa ("Jūrmala/Fēnikss"), Haralds Kārlis ("Seton Hall", ASV), Jānis Bērziņš ("VEF Rīga"), Endrjū Smits ("Liberty University", ASV), Mārtiņš Meiers (BK "Ventspils"), Lauris Blaus ("Liepāja/Triobet"), Ričmonds Vilde ("Houston", ASV), Dāvis Rozītis (BK "Valmiera")CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties