27.12.2013. 20:35
Piektdien, 27. decembrī, Latvijas basketbolisti sacentās Ukrainā, Igaunijā un Spānijā. Latviešu treneru duelī Ainars Bagatskis pieveica Kārļa Muižnieka vadīto Južnijas "Himik" vienību. Andrejs Šeļakovs sasniedza labākos sezonas rādītājus gūtajos punktos un atlēkušajās bumbās uzvarā pār Dņiprodzeržinskas AZOT.

Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina trenētais Kijevas klubs “Budivelnik” (7-5, #5) izbraukumā Južnijā pārspēja Kārļa Muižnieka vadītos “Himik” vīrus (10-2, #1) ar rezultātu 84:76 (22:22, 21:21, 27:18, 14:15), sagādājot mājiniekiem pirmo neveiksmi divu mēnešu laikā.

Južnijas klubs Superlīgā nebija zaudējis kopš 26. oktobra, kad izbraukumā atzina Krivojrogas “Krivbas Basket” pārākumu – 73:77. Mājās “ķīmiķi” varēja lepoties ar perfekto 5-0 bilanci. Čempionāta pirmajā aplī Muižnieka vīri savā laukumā pieveica BK “Kyiv” (74:63), Ivanofrankivskas “Goverla” (70:65), Ļvivas “Gaļičinu” (84:62), Zaporižjes “Ferro ZNTU” (91:84) un Dņipropetrovskas “Dņipro” (97:64).

Kijevas “celtnieki” galveno izrāvienu veica trešajā ceturtdaļā, pēc 27:18 izrāviena iekrājot deviņu punktu pārsvaru. Vienu no centrālajām lomām “Budivelnik” panākumā nospēlēja Jānis Strēlnieks, nopelnot lielāko spēles laiku. Aizsargs 37:14 minūtēs guva 14 punktus (2p 3/6, 3p 2/5, 1p 2/2), izdarīja četras rezultatīvas piespēles, savāca vienu atlēkušo bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, ieguva +/- rādītāju 11 un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu 13.

Savu labāko spēli Superlīgā aizvadīja Dežuans Sammers, sametot 34 punktus (2p 7/8, 3p 3/6, 1p 11/12), izcīnot 11 bumbas zem groziem, bloķējot divus metienus un nopelnot lietderības koeficientu 40. Darjuša Lavrinoviča rēķinā pieci punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Rolands Freimanis laukumā devās uz maiņu, “Himik” sastāvā spēlēja 22:51 minūti, guva četrus punktus (2p 2/4, 3p 0/4), savāca astoņas bumbas zem groziem (labākais rādītājs komandā), saņēma divas personiskās piezīmes, bloķēja vienu metienu, pārķēra divas bumbas, izdarīja vienu piespēli, ieguva labāko +/- rādītāju komandā 8 un nopelnīja lietderības koeficientu 10.

“Odessa” (9-4, #3) izbraukumā sagrāva Dņiprodzeržinskas AZOT (1-9, #14) ar rezultātu 92:69 (21:19, 26:18, 27:18, 18:14). Džastins Lavs uzvarētāju rindās izcēlās ar 23 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Andrejs Šeļakovs “haizivju” labā 24:13 minūtēs guva 15 punktus (2p 7/11, 1p 1/5), izcīnīja astoņas bumbas (labākais rādītājs komandā), izdarīja vienu piespēli, trīs reizes kļūdījās, pārķēra divas bumbas, bloķēja vienu metienu, sanēma trīs piezīmes, izprovocēja četrus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 16. Centra spēlētājs sasniedza vairākus sezonas rekordus (spēles laiks, gūtie punkti, atlēkušās bumbas, pārķertās bumbas un izprovocētās piezīmes).

Čerkasu “Mavpi” (5-6, #9) savā laukumā apspēlēja “Ferro ZNTU” (8-5, #4) ar rezultātu 87:80 (20:22, 24:14, 19:23, 24:21). Ivars Timermanis 20:13 minūtēs sameta 10 punktus (2p 1/2, 3p 2/6, 1p 2/2), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, saņēma četras piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus, vienu reizi kļūdījās, bloķēja vienu metienu, ieguva +/- rādītāju 1 un nopelnīja lietderības koeficientu 8.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa