04.06.2015. 14:50
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis nosaucis 12 spēlētājus, kuri iekļauti valstsvienības kandidātos startam Eiropas čempionāta finālturnīrā, kā arī vēl 14 spēlētājus, kuri uzaicināti uz īsu atlases treniņnometni, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

"Šis valstsvienības modelis sāka tapt 2010.gadā. Tā kodolu veido spēlētāji, kuri visus šos gadus bijuši kopā ar komandu, augdami gan kā sportisti, gan personības. Daudziem no viņiem bijusi veiksmīga sezona klubos gan Latvijā, gan ārzemēs. Tai pat laikā pieredze liecina, ka svaigas asinis komandai nāk par labu, tāpēc katru gadu esmu centies iesaistīt arī jaunus spēlētājus. Šogad uz pamatsastāvu uzaicināti Žanis Peiners, Ojārs Siliņš un Kristaps Porziņģis. Uz Žani, kā kreatīvu spēlētāju, esam cerējuši jau iepriekš, un gribētos, lai veselība ļautu viņam šogad likt lietā visu potenciālu. Ojārs ir stabils pamatpiecnieka spēlētājs vienā no Itālijas labākajiem klubiem – ne tik efektīgs statistikā, cik efektīvs laukumā – un var labi iekļauties arī mūsu komandā," uzsver Bagatskis.

Latvijas vīriešu valstsvienības kandidāti:

Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Blūms, Žanis Peiners, Kristaps Janičenoks, Jānis Timma, Ojārs Siliņš, Mareks Mejeris, Kristaps Porziņģis, Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš, Andrejs Šeļakovs.

Uz atlases treniņiem uzaicinātie kandidāti:

Ingus Jakovičs, Dāvis Lejasmeiers, Kaspars Vecvagars, Aigars Šķēle, Rihards Kuksiks, Mārtiņš Laksa, Haralds Kārlis, Jānis Bērziņš, Endrjū Smits, Mārtiņš Meiers, Lauris Blaus, Ričmonds Vilde, Dāvis Rozītis, Ronalds Zaķis.

Paredzams, ka valstsvienības pamatsastāva treniņnometne sāksies 23.jūlijā, bet 22. un 23.jūlijā Klaipēdā notiks pārbaudes spēles ar Tunisijas izlasi, kurās piedalīsies otrais sastāvs. Pēc tam četri, pieci spēlētāji varētu pievienoties pamatsastāvam.

Gatavošanās plānā ir līdzdalība trijos pārbaudes turnīros, tai skaitā no 7. līdz 9.augustam Arēnā Rīga, kur Latvijas komanda spēlēs ar Polijas un Slovēnijas izlasēm. Vienai pārbaudes spēlei Rīgā augusta beigās pretinieki vēl tiek meklēti.

Šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles no 5. līdz 10.septembrim norisināsies Rīgā. Tajā Latvija sacentīsies ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.

Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē. Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisināsies četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz sestās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties