14.08.2015. 22:56
Latvijas vīriešu valstsvienība pārbaudes turnīrā Tbilisi pirmajā spēlē zaudēja Itālijas izlasei – 63:82 (17:25, 34:52, 47:69). Sestdien plkst.17 Latvijas komanda spēlē ar Gruzijas vienību, kas pirmajā mačā ar 90:55 sagrāva Igaunijas izlasi. Svētdien plkst.17 spēle ar Igauniju (tiešraide LTV7 un LMT Straume). Visas komandas gatavojas Eiropas čempionātam, kas Rīgā, Berlīnē, Monpeljē un Zagrebā sāksies 5.septembrī.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Pirmajā puslaikā bija daudz muļķīgu kļūdu aizsardzībā un lēmumos uzbrukumā, kuras itālieši ļoti meistarīgi izmantoja. Ņe velti viņiem ir četri NBA spēlētāji un vēl virkne basketbolistu ar Eirolīgas pieredzi. Viņi bieži mainījās un spēlēja viens pret vienu, izmantojot savus trumpjus. Kā jau teicu pirms spēles, īpaši negatavojāmies un nemeklējām kaut kādus taktiskos slazdus pretiniekiem, tāpēc mums kādā brīdī bija jāplīst. Tomēr daudzām lietām nebija attaisnojuma.

Otrajā puslaikā spēles kvalitāte uzlabojās. Bija labāka aizsardzība, vairāk pamatotu un brīvu metienu, kuri neiekrita, tāpēc trešajā ceturtdaļā neizmantojām iespēju aizķerties un samazināt atpalicību. 15 kļūdas 20 minūtēs – krietni par daudz.

Nekāda traģēdija nav notikusi un es nebūtu ļoti priecīgs, ja šodien, trīs nedēļas pirms Eiropas čempionāta, mēs uzbruktu ar tik augstu precizitāti, kādu šodien parādīja Itālijas komanda. Domāju, ka daļu punktu mums nozaga fiziskās formas “bedre” un nogurums, kas sakrājies pēc smagajiem treniņiem. Pārbaudes spēļu laikā no šīs bedres pakāpeniski rāpsimies ārā un gan jau precizitāte uzlabosies. Lai arī rezultāts neļauj runāt par labu spēli, tomēr bija epizodes, kad parādījām labu basketbolu. Kaut ko no tā, kā gribam spēlēt Eiropas čempionātā.

Vairāk mani uztrauc konsekvences trūkums mūsu spēlē. Vienādās epizodēs varam nospēlēt trīs dažādos veidos un nekad nav droši zināms, kurš variants tiks izmantots, lai arī pareiza recepte ir tikai viena. Katram vispirms jātiek galā ar sevi – jābūt gatavam kvalitatīvi nospēlēt to laiku, kāds kura būs atvēlēts. Nedrīkst ļaut tik viegli izsist sevi no līdzsvara.

Kā jau solīju, visi 12 basketbolisti spēlēja pietiekami daudz. Patlaban mūsu mērķis nav par katru cenu katrā epizodē turēt laukumā labāko sastāvu. Vērtējam, kādā virknējumā kurš jūtas vislabāk un kurš ar kuru nemaz neiet kopā.

Vēl nevaru pateikt, kas mainīsies sastāvā sestdien, kad spēlēsim ar pieredzējušo Gruzijas izlasi. Turpināsim līdzšinējo praksi, nepieskaņojoties pretinieka spēles niansēm. Cīņā ar mājiniekiem papildus spriedzi sagādās līdzjutēji, bet vieglas spēles vai pārliecinošas uzvaras patlaban mums nav vajadzīgas. Galvenais izdarīt secinājumus pēc kļūdām un censties nospēlēt labāk. Un būt pacietīgiem – gan spēlētājiem laukumā, gan līdzjutējiem, pagaidām nepievēršot pārāk lielu uzmanību mūsu kļūdām. Vēl ir laiks tās izlabot.”

Valstsvienības statistika un kalendārs: Vīriešu izlase

Katram spēlētājam pēdējās ailēs minēts valstsvienības sastāvā aizvadīto spēļu un gūto punktu skaits, spēles un punkti oficiālajos FIBA turnīros, līdzdalība Eiropas čempionātu finālturnīros