09.02.2017. 10:36

Šovakar Telavivā tiksies divas komandas, kas pēdējās piecās spēlēs piedzīvojušas četrus zaudējumus - "Maccabi" un "Baskonia". Spāņu komandai, kurā gan ir tikai viens spāņu spēlētājs un tas pats dzimis Senegālā, sezonas sākumā vienubrīd bija izdevies tikt līdz trešajai vietai tabulā, bet pēdējo spēļu neveiksmes likušas noslīdēt līdz pat septītajai pozīcijai. Tiesa, piektā vieta arvien ir tuvāk nekā astotā.

Cits stāsts ir Telavivā, kur komanda jau visas sezonas garumā nav spējusi demonstrēt sniegumu, kas būtu atbilstošs potenciālam. Tas lika mainīt komandas vadību, taču arī Ainaram Bagatskim pie "Maccabi" grožiem ceļš nav bijis gluds. Kas vēl ļaunāk, viņnedēļ zaudēts ne tikai Bambergai Eirolīgā, bet arī Jeruzalemē lielākajai konkurentei vietējā čempionātā "Hapoel" (63:74).

"Spēlēsim pret vienu no ātrākajām komandām, kas daudz izmanto pārejas uzbrukumus un labi cīnās par bumbām uzbrukumā," pirms mača "Baskonia" raksturoja Bagatskis. "Mums jābūt agresīviem un ar augstu koncentrēšanās līmeni visu 40 minūšu garumā." Pirmajā abu komandu duelī "Maccabi" izbraukumā labi turējās līdzi trīs ceturtdaļas, taču noslēdzošajā vairs nespēja atrisināt mājinieku uzdotās mīklas (88:101). Telavivas komandai bieži izdodas kā līdzīgs ar līdzīgu cīnīties puslaiku vai pat trīs ceturtdaļas, taču izšķirošajos brīžos pretinieki veic izrāvienus, uz ko "Maccabi" nespēj atbildēt.

"Tam ir vairāki iemesli - pietrūkst mazliet no visa kā. Varbūt daļa no tā ir aizsardzība, spēlētāji nogurst, treneris nespēj atrast pareizos virknējumus. Mums allaž jāatceras, kāpēc spēlējam - par savu godu, attieksmi un cieņu pret klubu, līdzjutējiem. Jākoncentrējas savam darbam. Tā arī teicu spēlētājiem - vienkārši dariet savu darbu," atklāja Bagatskis.

Desmit minūtes vēlāk Atēnās spēli sāks "Panathinaikos" un Bambergas "Brose", ko pārstāv Jānis Strēlnieks. Talsenieks pagājušajā nedēļā iznīcināja Bagatska "Maccabi", trāpot visus desmit izmestos metienus no spēles un uzstādot jaunu karjeras rekordu Eiropas prestižākajā klubu turnīrā - 25 punkti. Bamberga no "play-off" zonas atpaliek par divām uzvarām, tomēr no visām komandām, kas atrodas ārpus pirmā astoņnieka, tikai Vācijas čempionei ir pozitīva punktu attiecība.

"Pao" atrodas četru uzvaru attālumā no Bambergas un, ņemot vērā arī Grieķijas čempionātu, izcīnījusi piecas uzvaras pēdējās sešās spēlēs. "Bambergas pozīcija tabulā neataino patiesību. Viņi spēlē ļoti labu basketbolu, īpaši uzbrukumā. Viņiem patīk spēlēt savā ritmā. Bamberga noteikti ir viena no komandām, pret ko sagatavot spēles plānu ir visgrūtāk," atklāts ir Atēnu kluba galvenais treneris Čavi Paskāls. "Brose" izcīnījusi trīs panākumus pēc kārtas, taču Eirolīgā pagājušonedēļ izcīnītais panākums pret "Maccabi" bija pirmais pēc četru zaudējumu sērijas.

Pirmajā abu komandu spēlē Bambergā "Panathinaikos" uzvarēja saspringtā galotnē ar 84:83. Keisī Riverss tovakar uzvarētāju labā guva 18 punktus, bet Jānim Strēlniekam toreiz 16 punkti, kļūstot par otro rezultatīvāko spēlētāju savā komandā. Labākais punktu guvējs toreiz Bambergas rindās bija Nikolo Melli ar 17 punktiem.

""Panathinaikos" šosezon spēlē ļoti solīdi, īpaši savā laukumā. Atēnās nav jāspēlē tikai pret vietējo komandu, bet arī pret 19 000 līdzjutēju. Komandai ir dziļš un sabalansēts sastāvs, katrs spēlētājs var gūt punktus, kas padara viņus neparedzamus," pretinieku raksturo "Brose" galvenais treneris Andrea Trinkjēri. "Mums jāmēģina cīnīties. Vismaz 40 minūšu garumā mums jāspēlē virs savām spējām."

Maču tiesās Oļegs Latiševs, bet spēles tiešraide kanālā "Viasat Sport Baltic".Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties