11.08.2014. 08:35
Latvijas valstsvienība Eiropas 2015.gada čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē svētdien ar rezultātu 62:50 (21:14, 36:30, 49:40) uzveica Zviedrijas izlasi. Pēc mača pārdomās dalījās komandas galvenais trenerus Ainars Bagatskis.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

«Bijām labi sagatavojušies spēlei. Visi vārda tiešajā nozīmē strādāja aizsardzībā, bet uzbrukumā atslēgas vārds bija pacietība. Līdz 15.minūtei nospēlējām bez kļūdām, panākot 8 punktu pārsvaru. Tad nezin kāpēc sākām svinēt uzvaru, un ļāvām zviedriem parādīt, ka arī viņi prot spēlēt basketbolu. Nelaikā sasitām sodus, paši zaudējām precizitāti uzbrukumā...

Pēc lielā pārtraukuma cīņa par uzvaru sākās tikpat kā no gala un zviedri, paveicot lielu darba apjomu, kādu brīdi turējās līdzās. Līdz mums ar vairākiem tālmetieniem atkal izdevās atjaunot pārsvaru un vairāk nekādas vaļības nepieļāvām. Veiksmīgi nostrādāja plānotais variants ar Jāni Timmu ceturtajā pozīcijā.

Pirmajā spēlē vairāk paļāvāmies uz pieredzējušajiem spēlētājiem. Katrs izdarīja savu darbu, iemēram, Kristaps Janičenoks ļoti labi nospēlēja aizsardzībā pret zviedru potenciālo līderi. Mūsu uzbrukums bija pietiekami daudzpusīgs, bet Zviedrijas piecnieks bieži savilkās savā soda laukumā, provocēdami mūs mest no tālienes. Domāju, ka trīspunktnieku statistika (10/25) parādīja viņu plāna nepamatotību.

Patīkami sākt turnīru ar uzvaru izbraukumā, bet līdz spēlēm Rīgā centīsimies atsvaidzināt uzbrukuma arsenālu un uzlabot savstarpējo saprašanos. Šodien izskatījās, ka daža sadarbība spēlētājiem aizmirsusies. Ceru, līdz trešdienai pagūsim šo to mainīt uz labo pusi.»