18.06.2016. 19:04
Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis kļuvis par pazīstamā Deivida Blata palīgu ambiciozajā Turcijas klubā Stambulas Darussafaka Dogus, vēsta klubs.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Bagatskis ar Stambulas vienību noslēdzis divu gadu līgumu un būs Blata pirmais asistents.

"Esmu lepns kļūt par Darussafaka Dogus kluba sastāvdaļu un strādāt kopā ar Blatu. Tā man ir jauna pieredze. Vienmēr cenšos strādāt augstākiem sasniegumiem, un šis ir nākamais solis manā karjerā. Ar Blatu izveidosim komandu, kuru būs patīkami vērot," klubs citē Bagatski.

Pašlaik 49 gadus vecais Bagatskis pēc šīs sezonas atstāja Krievijas klubu Ņižņij Novgorod, kur strādāja iepriekšējos divus gadus.

Šo nedēļu laikā bija izskanējusi informācija, ka latviešu speciālists varētu pārņemt Vācijas klubu Berlīnes Alba vai Kantu Acqua Vitasnella no Itālijas, turklāt Bagatskis esot atteicis Francijas vienības Strasbourg piedāvājumam.

Par Darussafaka Dogus galveno treneri nesen tika apstiprināts Eiropā augsti vērtētais amerikānis Blats, kurš pirms diviem gadiem pārņēma Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubu Klīvlendas Cavaliers, taču šīs sezonas gaitā tika atbrīvots no sava amata.

Darussafaka Dogus komanda Turcijas čempionātā pagājušajā nedēļā nepārvarēja pusfināla barjeru, savukārt ULEB Eirolīgā tā aizkļuva līdz otrajam posmam jeb Top 16 kārtai.

Bagatska vadībā Ņižņij Novgorod nupat aizvadītajā sezonā sasniedza ceturtdaļfinālu ULEB Eiropas kausā un VTB Vienotās līgas turnīrā.

Bagatskis trenera karjeras laikā vadījis klubus Gruzijā un Ukrainā, tostarp Kijevas Budiveļņik, ko divreiz aizveda līdz valsts čempionu godam.

Pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris strādājis arī ar pašmāju klubiem Barons un Valmiera, slaveno Lietuvas komandu Kauņas Žalgiris, kā arī Krievijas vienību Krasnojarskas Jeņisej.

Bagatskis šobrīd gatavo Latvijas valstsvienību startam Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas no 3. līdz 9.jūlijam notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Latvijas izlasi Bagatskis trenē kopš 2010.gada. Viņa palīgs pašlaik ir arī Artūrs Štālbergs, kurš kļuvis par jauno Ņižņij Novgorod galveno treneri.

(Pēc kluba paziņojuma papildināts virsraksts un viss teksts) Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties