04.02.2015. 19:13
"Valsts prezidents interesējās par Latvijas spēlēm pret Igauniju un Lietuvu, pieļaujot iespēju apmeklēt sacensības ar ārzemju kolēģiem," otrdien, 3. februārī, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu žurnālistiem teica Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Bagatska trenētais klubs “Nizhny Novgorod” atrodas divu nedēļu izbraukuma tūrē maršrutā Minska-Maskava-Tallina-Rīga-Malaga-Saratova. Otrdien treneris Melngalvju namā tikās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Pēc sarunas notika tikšanās ar žurnālistiem.

"Gadu gaitā izveidojusies lieliska sadarbība ar Latvijas Basketbola savienību un valstsvienības direktoru Māri Jučmani. Valda savstarpēja sapratne par darāmo. Otrdienas brauciena vienīgais iemesls bija tikšanās ar Valsts prezidentu, jo mums netālu notika spēle. Visticamāk, šis bija pēdējais brauciens uz Latviju pirms valstsvienības darba sākuma.

Valsts prezidents interesējās par Latvijas spēlēm pret Igauniju un Lietuvu, pieļaujot iespēju apmeklēt sacensības ar ārzemju kolēģiem (prezidentam vasarā beidzas pirmais pilnvaru termiņš – Sportacentrs.com). Zinām, ka interese ir liela. Varam nojaust, kuras spēles jau izpirktas. Vēlos, lai mūsu līdzjutēju būtu vairāk un skaļāki nekā kaimiņvalstu pārstāvji.

Par kandidātu sarakstu runāt ir pāragri. Ziemas vidū spēlētājiem jāvelta visa enerģija saviem klubiem. Jāspēlē daudz (ar uzsvaru) minūtes un jābūt produktīviem. Pieredze rāda, ka paplašināta kandidātu saraksta priekšlaicīgai publicēšanai nav nekādas nozīmes. Sezonas beigas – aprīlis, varbūt maijs – tam ir daudz piemērotākas.

Sagatavošanās laikā būs pārbaudes spēle pret Igauniju. Tā nav jauna prakse, piemēram, pirms Eiropas čempionāta Slovēnijā spēlējām pret Serbiju. Nav absolūtas taisnības, vai tas ir labi vai slikti. Manuprāt, tas ir interesanti. Agrāk mums bija interese spēlēt pret lietuviešiem, taču Kazlauska kungs (Lietuvas galvenais treneris Jons Kazlausks) atteicās. Jācenšas uzvarēt visas spēles – tas tikai vairo spēlētāju pārliecību.

Pēc zaudējuma Tallinas “Kalev/Cramo” basketbolistiem intervijā igauņu televīzijai teicu, ka mācīsimies no šīs spēles. Mums automātiski jāizmet no galvas doma, ka pret igauņiem klāsies viegli. Igauņi domā tieši tāpat. Viņi ir priecīgi par spēlēšanu Latvijā pret Latviju. Beļģijā un Čehijā valda līdzīga sajūsma. Visu noteiks tikai pašu ieguldītais darbs. Pastaigas nebūs.

Pret Lietuvu spēlētājus mobilizēt nevajadzēs. Drīzāk vajadzēs emocijas piebremzēt. Latvijas basketbola vēsture liecina, ka pēc daudzām izcilām spēlēm neesam uzvarējuši cīņās, kurās uzvaras bijušas vairāk nepieciešamas. Nesenā spēle Igaunijā to apliecināja. Mums būs vajadzīga īpaša sagatavošanās pārējām spēlēm.

LBS delegācija tiekas ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Valsts prezidentam tika uzdāvināts Latvijas basketbola valstsvienības krekls

Tikšanās dalībnieki

Esmu ļoti pateicīgs Kijevas “Budivelnik” un “Nizhny Novgorod” klubiem par iespēju apvienot darbu gan klubā, gan izlasē. Viņu sapratne un atbalsts man daudz nozīmē. Vienojoties par līguma pagarinājumu, izrunājām darba organizāciju pirms nākamās sezonas.

Ja VTB līgas klubus sarindotu pēc budžetiem, Ņižņijnovgoroda būtu tuvāk tabulas otrajai pusei. Līgā ir klubi, kurus neietekmē valūtu kursa svārstības, taču mēs neesam to vidū. Neraugoties uz to, man vienmēr ir bijusi interese piesaistīt Latvijas spēlētājus. Šogad interesējos par trīs basketbolistiem. Dažādu iemeslu dēļ sadarbība neizveidojās. Viņu vārdus neatklāšu."Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties